Virksomheder › STØVRING VVS ApS
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › STØVRING VVS ApS
Nøgletallene er fra perioden 2024-06 (01.07.2023 – 30.06.2024).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2020-06 | 2021-06 | 2022-06 | 2023-06 | 2024-06 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.07.2019 | 01.07.2020 | 01.07.2021 | 01.07.2022 | 01.07.2023 |
Sluttdato | 30.06.2020 | 30.06.2021 | 30.06.2022 | 30.06.2023 | 30.06.2024 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 3.742 | 3.871 | 3.725 | 3.607 | 4.010 | |
| -3.511 | -3.563 | -3.879 | -3.246 | -3.465 | |
| -83 | -131 | -188 | -141 | -159 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 149 | 177 | -342 | 220 | 385 | |
| 54 | 33 | 32 | 31 | 34 | |
| -133 | -113 | -155 | -190 | — | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 69 | 97 | -465 | 61 | 121 | |
| -20 | -25 | -46 | 0 | 0 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 49 | 72 | -419 | 61 | 121 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 17 | 10 | 3 | 0 | 0 | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 342 | 521 | 340 | 436 | 276 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 342 | 521 | 340 | 436 | 276 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 358 | 530 | 343 | 436 | 276 | |
| 1.360 | 1.355 | 1.449 | 1.451 | 1.426 | |
| 624 | 611 | 725 | 807 | 757 | |
| 812 | 816 | 758 | 816 | 838 | |
| 54 | 56 | 0 | — | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 29 | 59 | 26 | 17 | 13 | |
| 3.292 | 3.514 | 3.665 | 3.400 | 3.346 | |
| 3.651 | 4.044 | 4.008 | 3.835 | 3.622 | |
| 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | |
| 106 | 103 | -316 | -255 | -133 | |
| 75 | 75 | 0 | — | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 381 | 378 | -116 | -55 | 67 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
| 32 | 46 | 0 | — | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | 244 | 112 | — | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 415 | 948 | 731 | 660 | 471 | |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 88 | 68 | 205 | 263 | — | |
| 1.371 | 855 | 1.357 | 1.369 | — | |
| — | — | — | — | — | |
| 429 | 357 | 427 | 778 | 656 | |
| — | — | — | — | — | |
| 2.822 | 2.672 | 3.393 | 3.230 | 3.085 | |
| 3.238 | 3.620 | 4.124 | 3.890 | 3.555 | |
| ANDET | |||||
| 10 | 10 | 9 | 7 | 8 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (3.622) og "Passiver i alt" (3.555) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.