Virksomheder › STØVRING VVS ApS
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › STØVRING VVS ApS
Nøgletallene er fra perioden 2022-06 (01.07.2021 – 30.06.2022).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2018-06 | 2019-06 | 2020-06 | 2021-06 | 2022-06 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.07.2017 | 01.07.2018 | 01.07.2019 | 01.07.2020 | 01.07.2021 |
Sluttdato | 30.06.2018 | 30.06.2019 | 30.06.2020 | 30.06.2021 | 30.06.2022 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 3.857 | 4.251 | 3.742 | 3.871 | 3.725 | |
| -3.324 | -3.727 | -3.511 | -3.563 | -3.879 | |
| -190 | -74 | -83 | -131 | -188 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 343 | 450 | 149 | 177 | -342 | |
| 23 | 28 | 54 | 33 | 32 | |
| -142 | -127 | -133 | -113 | -155 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 224 | 351 | 69 | 97 | -465 | |
| — | -81 | -20 | -25 | -46 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 169 | 270 | 49 | 72 | -419 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | — | 17 | 10 | 3 | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 219 | 292 | 342 | 521 | 340 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 219 | 292 | 342 | 521 | 340 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 219 | 292 | 358 | 530 | 343 | |
| 1.423 | 1.309 | 1.360 | 1.355 | 1.449 | |
| 859 | 891 | 624 | 611 | 725 | |
| 588 | 754 | 812 | 816 | 758 | |
| 29 | 90 | 54 | 56 | 0 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 4 | 5 | 29 | 59 | 26 | |
| 3.577 | 3.567 | 3.292 | 3.514 | 3.665 | |
| 3.796 | 3.859 | 3.651 | 4.044 | 4.008 | |
| 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | |
| 62 | 132 | 106 | 103 | -316 | |
| 100 | 200 | 75 | 75 | 0 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 362 | 532 | 381 | 378 | -116 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
| 96 | 39 | 32 | 46 | 0 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | 244 | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 79 | 287 | 415 | 948 | 731 | |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 191 | 44 | 88 | 68 | 205 | |
| 1.375 | 1.238 | 1.371 | 855 | 1.357 | |
| 3 | — | — | — | — | |
| 567 | 584 | 429 | 357 | 427 | |
| 1.037 | — | — | — | — | |
| 3.260 | 3.001 | 2.822 | 2.672 | 3.393 | |
| 3.338 | 3.288 | 3.238 | 3.620 | 4.124 | |
| ANDET | |||||
| 9 | — | 10 | 10 | 9 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (4.008) og "Passiver i alt" (4.124) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 4.008 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.