Virksomheder › MUNKLINDE MULTISITE A/S
MUNKLINDE MULTISITE A/S
CVR 19202208Rugerivej 26, 9760 Vrå
OPLØSTEFTERFRIVILLIGLIKVIDATIONA/SInvestering for egen regningHjørring
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › MUNKLINDE MULTISITE A/S
Rugerivej 26, 9760 Vrå
Nøgletallene er fra perioden 2022-12 (01.01.2022 – 31.12.2022).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2018-12 | 2019-12 | 2020-12 | 2021-12 | 2022-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2018 | 01.01.2019 | 01.01.2020 | 01.01.2021 | 01.01.2022 |
Sluttdato | 31.12.2018 | 31.12.2019 | 31.12.2020 | 31.12.2021 | 31.12.2022 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 1.666 | 10.254 | 3.796 | -1.869 | -359 | |
| -2.376 | -2.398 | -2.558 | -2.292 | -110 | |
| -1.156 | -1.657 | -1.625 | -1.746 | -7.204 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -1.866 | 6.199 | -388 | -5.907 | -7.673 | |
| 12 | 1 | 5 | 1 | 2 | |
| -154 | -203 | -119 | -248 | -345 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| -2.008 | 5.997 | -501 | -6.154 | -8.015 | |
| — | -1.185 | -10 | -1.284 | -1.133 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| -1.920 | 4.811 | -491 | -4.870 | -6.882 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 71 | — | — | — | — | |
| 11.219 | 11.045 | 10.620 | 10.793 | 4.724 | |
| 1.655 | 2.295 | 2.235 | 3.242 | 2.735 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 17.902 | 16.997 | 16.218 | 14.473 | 7.500 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 18.919 | 17.220 | 16.219 | 14.473 | 7.501 | |
| 2.992 | 4.380 | 2.078 | 57 | 22 | |
| 314 | 445 | 201 | 204 | 0 | |
| — | — | — | — | — | |
| 306 | 788 | 447 | 70 | 75 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
Likvide midler | — | — | — | — | — |
| 5.639 | 7.194 | 3.300 | 2.164 | 2.065 | |
| 24.558 | 24.414 | 19.519 | 16.637 | 9.566 | |
| 4.100 | 4.100 | 4.100 | 4.100 | 4.100 | |
| 3.712 | 8.523 | 5.032 | 162 | -6.719 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 7.812 | 12.623 | 9.132 | 4.262 | -2.619 | |
| 1.367 | 1.554 | 555 | 507 | 1.363 | |
Hensættelser i alt | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
| 7.000 | 0 | 3.000 | 8.000 | 10.990 | |
| — | — | — | — | — | |
| 2.709 | 3.436 | 5.866 | 3.966 | 1.016 | |
Selskabsskat | — | — | — | — | — |
| 1.156 | 726 | 681 | 278 | 121 | |
| 5.881 | — | — | — | — | |
| 16.746 | 11.791 | 10.387 | 12.375 | 12.185 | |
| 16.746 | 11.791 | 10.387 | 12.375 | 12.185 | |
| ANDET | |||||
| 6 | 6 | 6 | 5 | 0 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (9.566) og "Passiver i alt" (12.185) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.