Virksomheder › Ostermann Aabling A/S
Ostermann Aabling A/S
CVR 21491179Lanciavej 2, 7100 Vejle
I DRIFTA/SEngroshandel med andre råvarer og halvfabrikataVejle
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Ostermann Aabling A/S
Lanciavej 2, 7100 Vejle
Nøgletallene er fra perioden 2024-04 (01.05.2023 – 30.04.2024).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2020-04 | 2021-04 | 2022-04 | 2023-04 | 2024-04 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.05.2019 | 01.05.2020 | 01.05.2021 | 01.05.2022 | 01.05.2023 |
Sluttdato | 30.04.2020 | 30.04.2021 | 30.04.2022 | 30.04.2023 | 30.04.2024 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 2.197 | 2.153 | 2.215 | 2.234 | 2.217 | |
| — | — | — | — | — | |
| -586 | -586 | -622 | -624 | -647 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 1.612 | 1.568 | 1.593 | 1.611 | 1.570 | |
| — | — | — | — | — | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 1.543 | 1.544 | 1.567 | 1.596 | 1.549 | |
| — | — | — | -351 | -341 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 1.203 | 1.205 | 1.222 | 1.245 | 1.208 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| — | — | — | — | — | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
| 15.008 | 14.423 | 13.928 | 13.375 | 12.872 | |
| — | — | — | — | — | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 15.008 | 14.423 | 13.928 | 13.375 | 12.872 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 15.008 | 14.423 | 13.928 | 13.375 | 12.872 | |
| — | — | — | — | — | |
| — | — | — | — | — | |
| 2.701 | 2.471 | 2.233 | 4.733 | 5.372 | |
| — | — | — | — | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 2.533 | 1.633 | 2.601 | 0 | — | |
| 5.246 | 4.116 | 4.845 | 4.744 | 5.385 | |
| 20.254 | 18.539 | 18.773 | 18.119 | 18.257 | |
| 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | |
| 3.797 | 4.001 | 3.224 | 3.469 | 3.677 | |
| 3.000 | 1.000 | 2.000 | 1.000 | 1.000 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 8.797 | 7.001 | 7.224 | 6.469 | 6.677 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
| 1.900 | 1.957 | 2.009 | 1.952 | 1.898 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 7.609 | 7.609 | 7.609 | 7.609 | 7.471 | |
| — | — | — | — | — | |
| — | — | — | — | 139 | |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| 277 | 283 | 292 | 408 | 395 | |
| 13 | 13 | 13 | 13 | 15 | |
| 1.658 | 1.675 | 1.626 | 1.668 | — | |
| 1.947 | 1.971 | 1.931 | 2.089 | 2.211 | |
| 9.557 | 9.581 | 9.540 | 9.698 | 9.682 | |
| ANDET | |||||
| — | — | — | — | — | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (18.257) og "Passiver i alt" (9.682) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 18.257 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.