Virksomheder › Ostermann Aabling A/S
Ostermann Aabling A/S
CVR 21491179Lanciavej 2, 7100 Vejle
I DRIFTA/SEngroshandel med andre råvarer og halvfabrikataVejle
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Ostermann Aabling A/S
Lanciavej 2, 7100 Vejle
Nøgletallene er fra perioden 2021-04 (01.05.2020 – 30.04.2021).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2017-04 | 2018-04 | 2019-04 | 2020-04 | 2021-04 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.05.2016 | 01.05.2017 | 01.05.2018 | 01.05.2019 | 01.05.2020 |
Sluttdato | 30.04.2017 | 30.04.2018 | 30.04.2019 | 30.04.2020 | 30.04.2021 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 2.127 | 2.206 | 2.191 | 2.197 | 2.153 | |
| — | — | — | — | — | |
| -586 | -586 | -586 | -586 | -586 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 1.541 | 1.620 | 1.605 | 1.612 | 1.568 | |
| — | — | — | — | — | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 1.675 | 1.790 | 1.568 | 1.543 | 1.544 | |
| — | — | — | — | — | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 1.307 | 1.396 | 1.223 | 1.203 | 1.205 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| — | — | — | — | — | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
| 16.496 | 16.098 | 15.594 | 15.008 | 14.423 | |
| — | — | — | — | — | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 16.496 | 16.098 | 15.594 | 15.008 | 14.423 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 16.496 | 16.098 | 15.594 | 15.008 | 14.423 | |
| — | — | — | — | — | |
| — | — | — | — | — | |
| 11.542 | 13.479 | 2.431 | 2.701 | 2.471 | |
| — | — | — | — | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 434 | 319 | 922 | 2.533 | 1.633 | |
| 11.999 | 13.822 | 3.365 | 5.246 | 4.116 | |
| 28.495 | 29.920 | 18.959 | 20.254 | 18.539 | |
| 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | |
| 14.974 | 16.370 | 5.594 | 3.797 | 4.001 | |
| — | — | — | 3.000 | 1.000 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 16.974 | 18.370 | 7.594 | 8.797 | 7.001 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
| 1.725 | 1.781 | 1.838 | 1.900 | 1.957 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 7.557 | 7.557 | 7.557 | 7.609 | 7.609 | |
| — | — | — | — | — | |
| — | — | — | — | — | |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| 312 | 337 | 289 | 277 | 283 | |
| 12 | 13 | 13 | 13 | 13 | |
| 1.914 | 1.861 | 1.669 | 1.658 | 1.675 | |
| 2.239 | 2.211 | 1.971 | 1.947 | 1.971 | |
| 9.796 | 9.768 | 9.528 | 9.557 | 9.581 | |
| ANDET | |||||
| — | — | — | — | — | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (18.539) og "Passiver i alt" (9.581) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 18.539 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.