Virksomheder › COMPOSHIELD A/S
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › COMPOSHIELD A/S
Nøgletallene er fra perioden 2023-12 (01.01.2023 – 31.12.2023).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2019-12 | 2020-12 | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2019 | 01.01.2020 | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 |
Sluttdato | 31.12.2019 | 31.12.2020 | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
| — | — | — | — | — | |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 15.909 | — | 10.418 | 14.096 | 9.386 | |
| -7.388 | -8.183 | -6.618 | -6.723 | -6.809 | |
| — | -671 | -500 | -537 | -663 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 7.759 | 13.627 | 3.300 | 6.836 | 1.914 | |
| 16 | 8 | 9 | 51 | 80 | |
| — | -321 | — | — | — | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 7.501 | 14.895 | 3.491 | 7.995 | 1.865 | |
| — | — | -691 | -1.446 | -424 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 5.682 | 11.960 | 2.800 | 6.549 | 1.441 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 105 | 0 | — | — | — | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 903 | — | 1.546 | 1.089 | 924 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 926 | 1.198 | 1.684 | 1.186 | 4.466 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 1.658 | 3.306 | 2.724 | 4.436 | 4.557 | |
| 4.743 | 2.701 | 2.744 | 2.243 | 3.429 | |
| 11.240 | 29.837 | 8.889 | 5.091 | 3.663 | |
| 0 | 230 | 254 | 2.230 | 4.732 | |
| 989 | 688 | 421 | 310 | 416 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 35 | 4.477 | 11.504 | 8.609 | 4.791 | |
| 19.369 | 39.274 | 25.971 | 23.225 | 18.988 | |
| 21.027 | 42.580 | 28.695 | 27.661 | 23.545 | |
| 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | |
| 13.782 | 15.742 | 18.542 | 19.591 | 16.032 | |
| 0 | 10.000 | 0 | 1.500 | 0 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 14.782 | 26.742 | 19.542 | 22.091 | 17.032 | |
| 1.476 | 533 | — | — | — | |
Hensættelser i alt | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 245 | 397 | 0 | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 245 | 397 | 0 | — | — | |
| — | 1.538 | 0 | 376 | 1.002 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| 1.129 | 0 | — | — | — | |
| — | 105 | — | — | — | |
| 3.056 | 10.638 | 8.082 | 3.541 | 4.608 | |
| 1.815 | 3.160 | 573 | 274 | — | |
| 6.000 | 15.441 | 9.153 | 5.570 | 6.513 | |
| 6.245 | 15.838 | 9.153 | 5.570 | 6.513 | |
| ANDET | |||||
| 41.000 | 39 | 18 | 16 | 18 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (23.545) og "Passiver i alt" (6.513) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.