Virksomheder › COMPOSHIELD A/S
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › COMPOSHIELD A/S
Nøgletallene er fra perioden 2020-12 (01.01.2020 – 31.12.2020).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2016-12 | 2017-12 | 2018-12 | 2019-12 | 2020-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2016 | 01.01.2017 | 01.01.2018 | 01.01.2019 | 01.01.2020 |
Sluttdato | 31.12.2016 | 31.12.2017 | 31.12.2018 | 31.12.2019 | 31.12.2020 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
| 17.684 | — | — | — | — | |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| — | 10.387 | 16.497 | 15.909 | — | |
| -6.541 | -6.888 | -6.720 | -7.388 | -8.183 | |
| — | — | — | — | -671 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 9.624 | 1.868 | 8.147 | 7.759 | 13.627 | |
| 18 | 1.062 | 28 | 16 | 8 | |
| — | — | — | — | -321 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 8.302 | 2.484 | 7.497 | 7.501 | 14.895 | |
| — | — | — | — | — | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 8.302 | 2.478 | 6.714 | 5.682 | 11.960 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 1.989 | 1.100 | 210 | 105 | 0 | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 2.189 | 1.641 | 1.221 | 903 | — | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 2.330 | 1.742 | 1.283 | 926 | 1.198 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 4.825 | 3.443 | 2.123 | 1.658 | 3.306 | |
| 2.592 | 1.190 | 2.801 | 4.743 | 2.701 | |
| 10.555 | 6.052 | 38.362 | 11.240 | 29.837 | |
| 633 | 609 | 557 | 0 | 230 | |
| 626 | 325 | 1.156 | 989 | 688 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 6.654 | 10.906 | 20 | 35 | 4.477 | |
| 29.895 | 23.829 | 46.845 | 19.369 | 39.274 | |
| 34.720 | 27.272 | 48.968 | 21.027 | 42.580 | |
| 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | |
| 12.608 | 15.086 | 15.100 | 13.782 | 15.742 | |
| — | — | 6.700 | 0 | 10.000 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 13.608 | 16.086 | 22.800 | 14.782 | 26.742 | |
| 4.080 | 4.078 | 3.295 | 1.476 | 533 | |
Hensættelser i alt | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | 245 | 397 | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| — | — | — | 245 | 397 | |
| — | — | — | — | 1.538 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | 1.958 | 1.129 | 0 | |
| 0 | 0 | — | — | 105 | |
| 5.686 | 3.989 | 14.566 | 3.056 | 10.638 | |
| 1.569 | 1.216 | 2.136 | 1.815 | 3.160 | |
| 21.112 | 11.186 | 26.168 | 6.000 | 15.441 | |
| 21.112 | 11.186 | 26.168 | 6.245 | 15.838 | |
| ANDET | |||||
| — | 24.000 | 43.000 | 41.000 | 39 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (42.580) og "Passiver i alt" (15.838) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.