Virksomheder › PARIDAN FOOD A/S
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › PARIDAN FOOD A/S
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 2.067 | 2.477 | 2.995 | 2.782 | 4.181 | |
| -1.603 | -2.180 | -2.745 | -3.104 | -4.275 | |
| -80 | -64 | -36 | -36 | -36 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 384 | 171 | 212 | -358 | -130 | |
| 331 | 163 | 314 | 467 | 208 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 709 | -400 | 490 | 109 | 75 | |
| — | — | -108 | -58 | -19 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 553 | -313 | 382 | 51 | 56 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 177 | 113 | 78 | 42 | 304 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 177 | 113 | 78 | 42 | 304 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 177 | 113 | 78 | 42 | 304 | |
| 103 | 414 | 166 | 344 | 1.893 | |
| 3.776 | 3.726 | 3.048 | 3.046 | 5.387 | |
| 38 | 0 | — | — | 105 | |
| 84 | 85 | 92 | 102 | 123 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 236 | 632 | 1.876 | 1.329 | 0 | |
| 9.563 | 9.183 | 9.641 | 9.677 | 12.560 | |
| 9.740 | 9.296 | 9.719 | 9.720 | 12.864 | |
| 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | |
| 4.275 | 3.963 | 4.045 | 4.096 | 4.152 | |
| 300 | 0 | 300 | 0 | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 5.075 | 4.463 | 4.845 | 4.596 | 4.652 | |
| 14 | 102 | 13 | 13 | 0 | |
| — | — | — | — | 1 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
| — | 309 | 74 | 33 | 0 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | 1.249 | |
| — | — | 6 | 49 | 0 | |
| 2.619 | 2.792 | 2.049 | 2.607 | 3.471 | |
| 1.909 | 1.732 | — | — | — | |
| 4.665 | 4.833 | 4.874 | 5.123 | 8.211 | |
| 4.665 | 4.833 | 4.874 | 5.123 | 8.211 | |
| ANDET | |||||
| 3 | 4 | 3 | 3 | 5 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (12.864) og "Passiver i alt" (8.211) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.