Virksomheder › PANPAC ENGINEERING A/S
PANPAC ENGINEERING A/S
CVR 27288634Industrivej 18, 9490 Pandrup
Telefon 96730240
I DRIFTA/SFremstilling af løfte- og håndteringsudstyrJammerbugt
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › PANPAC ENGINEERING A/S
Industrivej 18, 9490 Pandrup
Telefon 96730240
Nøgletallene er fra perioden 2024-12 (01.01.2024 – 31.12.2024).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2020-12 | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2020 | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 |
Sluttdato | 31.12.2020 | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 30.022 | 27.403 | 32.012 | 30.555 | 37.695 | |
| -22.579 | -23.786 | -28.525 | -28.945 | -31.511 | |
| -476 | -495 | -902 | -698 | -622 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| — | 3.123 | 2.585 | 911 | 5.562 | |
| 0 | 2 | 2 | 1 | 43 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 6.850 | 2.887 | 2.355 | 551 | 4.982 | |
| -1.519 | -725 | -460 | -161 | -1.154 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 5.331 | 2.162 | 1.895 | 390 | 3.828 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 2.087 | 1.638 | 1.159 | 5.980 | 4.612 | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 54 | 480 | 319 | 260 | 103 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 54 | 480 | 319 | 260 | 103 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| — | 4.073 | 3.335 | 9.239 | 8.029 | |
| — | 7.772 | 9.246 | 7.987 | 8.327 | |
| 12.501 | 11.145 | 10.421 | 21.852 | 8.610 | |
| 22 | 27 | 32 | — | — | |
| 142 | 102 | 598 | 589 | 551 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 237 | 979 | 128 | 482 | 792 | |
| — | 23.613 | 30.212 | 41.613 | 31.142 | |
| 24.838 | 27.686 | 33.547 | 50.852 | 39.172 | |
| 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | |
| 10.477 | 11.372 | 11.167 | 12.325 | 16.654 | |
| 2.000 | 1.000 | 0 | — | 2.000 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 12.977 | 12.872 | 12.262 | 17.217 | 22.668 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
| — | 473 | 634 | 1.788 | 1.824 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
| — | — | — | — | — | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
| 45 | 0 | — | — | 1.272 | |
| 3.196 | 2.426 | 3.023 | 7.788 | 3.465 | |
| 6.755 | 6.064 | 5.589 | 5.701 | 4.899 | |
| — | 14.342 | 20.651 | 31.846 | 14.679 | |
| — | 14.342 | 20.651 | 31.846 | 14.679 | |
| ANDET | |||||
| 42 | 45 | 45 | 48 | 48 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (39.172) og "Passiver i alt" (14.679) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.