Virksomheder › PRECISE INGREDIENTS ApS
PRECISE INGREDIENTS ApS
CVR 27757103Tinglykke 10, 6500 Vojens
I DRIFTAPSFremstilling af farmaceutiske råvarerHaderslev
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › PRECISE INGREDIENTS ApS
Tinglykke 10, 6500 Vojens
Nøgletallene er fra perioden 2023-12 (01.01.2023 – 31.12.2023).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2019-12 | 2020-12 | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2019 | 01.01.2020 | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 |
Sluttdato | 31.12.2019 | 31.12.2020 | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 659 | 330 | 196 | 196 | 597 | |
| -354 | -231 | -43 | 0 | — | |
| -31 | -13 | -1 | — | — | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 274 | 86 | 152 | 196 | 597 | |
| 2 | 131 | 86 | 161 | 11 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 232 | 213 | 232 | 344 | 483 | |
| — | — | — | — | -106 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 181 | 166 | 181 | 268 | 377 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Materielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
| 387 | 936 | 0 | — | — | |
| 1.329 | 4.741 | 1.529 | 553 | 1.716 | |
| — | — | — | 179 | 0 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 33 | 56 | 119 | 168 | 332 | |
| 1.748 | 5.733 | 1.648 | 900 | 2.048 | |
| 1.748 | 5.733 | 1.648 | 900 | 2.048 | |
| 125 | 125 | 125 | 125 | 125 | |
| 5 | 2 | 182 | 451 | 7 | |
| 320 | 170 | 0 | — | 820 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 450 | 297 | 307 | 576 | 952 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
Hensættelser i alt | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | 0 | 20 | 0 | |
Selskabsskat | — | — | — | — | — |
| 58 | 3.504 | 495 | 157 | 350 | |
| 1.189 | 1.886 | 794 | 73 | — | |
| 1.298 | 5.436 | 1.341 | 325 | 1.096 | |
| 1.298 | 5.436 | 1.341 | 325 | 1.096 | |
| ANDET | |||||
| 1 | 1 | 1 | 0 | — | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (2.048) og "Passiver i alt" (1.096) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.