Virksomheder › PRECISE INGREDIENTS ApS
PRECISE INGREDIENTS ApS
CVR 27757103Tinglykke 10, 6500 Vojens
I DRIFTAPSFremstilling af farmaceutiske råvarerHaderslev
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › PRECISE INGREDIENTS ApS
Tinglykke 10, 6500 Vojens
Nøgletallene er fra perioden 2022-12 (01.01.2022 – 31.12.2022).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2018-12 | 2019-12 | 2020-12 | 2021-12 | 2022-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2018 | 01.01.2019 | 01.01.2020 | 01.01.2021 | 01.01.2022 |
Sluttdato | 31.12.2018 | 31.12.2019 | 31.12.2020 | 31.12.2021 | 31.12.2022 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 447 | 659 | 330 | 196 | 196 | |
| -320 | -354 | -231 | -43 | 0 | |
| -13 | -31 | -13 | -1 | — | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 113 | 274 | 86 | 152 | 196 | |
| 72 | 2 | 131 | 86 | 161 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 182 | 232 | 213 | 232 | 344 | |
| — | — | — | — | — | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 142 | 181 | 166 | 181 | 268 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Materielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
| 3.835 | 387 | 936 | 0 | — | |
| — | 1.329 | 4.741 | 1.529 | 553 | |
| — | — | — | — | 179 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 84 | 33 | 56 | 119 | 168 | |
| 3.919 | 1.748 | 5.733 | 1.648 | 900 | |
| 3.919 | 1.748 | 5.733 | 1.648 | 900 | |
| 125 | 125 | 125 | 125 | 125 | |
| 145 | 5 | 2 | 182 | 451 | |
| 0 | 320 | 170 | 0 | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 270 | 450 | 297 | 307 | 576 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
Hensættelser i alt | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
| 0 | — | — | — | — | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | 0 | 20 | |
Selskabsskat | — | — | — | — | — |
| 3.388 | 58 | 3.504 | 495 | 157 | |
| 221 | 1.189 | 1.886 | 794 | 73 | |
| 3.650 | 1.298 | 5.436 | 1.341 | 325 | |
| 3.650 | 1.298 | 5.436 | 1.341 | 325 | |
| ANDET | |||||
| 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (900) og "Passiver i alt" (325) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.