Virksomheder › RT CARAVAN ApS
RT CARAVAN ApS
CVR 28147953Karolinevej 2, C, 4200 Slagelse
I DRIFTAPSDetailhandel med motorkøretøjerSlagelse
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › RT CARAVAN ApS
Karolinevej 2, C, 4200 Slagelse
Nøgletallene er fra perioden 2024-09 (01.10.2023 – 30.09.2024).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2020-09 | 2021-09 | 2022-09 | 2023-09 | 2024-09 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.10.2019 | 01.10.2020 | 01.10.2021 | 01.10.2022 | 01.10.2023 |
Sluttdato | 30.09.2020 | 30.09.2021 | 30.09.2022 | 30.09.2023 | 30.09.2024 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 8.602 | 12.644 | 12.588 | 11.216 | 11.232 | |
| -7.125 | -9.566 | -11.163 | -10.903 | -9.423 | |
| -334 | -308 | -402 | -527 | -395 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 1.143 | 2.770 | 1.023 | -214 | 1.414 | |
| 34 | 140 | 146 | 55 | 43 | |
| — | — | — | — | -1.012 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 742 | 2.704 | 1.046 | -967 | 446 | |
| -162 | — | -231 | -212 | -99 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 580 | 2.146 | 815 | -755 | 346 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| 345 | 251 | 203 | 99 | 27 | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 345 | 251 | 203 | 99 | 27 | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 598 | 598 | 1.430 | 1.135 | 809 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 654 | 624 | 1.439 | 1.135 | 809 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 999 | 875 | 1.642 | 1.234 | 836 | |
| 13.141 | 12.428 | 23.148 | 26.975 | 27.786 | |
| 794 | 725 | 985 | 1.609 | 2.490 | |
| 0 | 1.345 | 0 | — | — | |
| 139 | — | — | — | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 156 | 2.665 | 106 | 54 | 74 | |
| 14.476 | 17.693 | 24.757 | 29.718 | 30.917 | |
| 15.475 | 18.568 | 26.399 | 30.952 | 31.753 | |
| 135 | 135 | 135 | 135 | 135 | |
| 5.765 | 6.911 | 7.726 | 6.972 | 7.318 | |
| — | 1.000 | 0 | — | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 5.900 | 8.046 | 7.861 | 7.107 | 7.453 | |
| 62 | 0 | — | 156 | 57 | |
| — | 30 | 52 | 0 | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 323 | — | — | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 323 | 323 | 828 | 132 | 2.687 | |
| 398 | 0 | 1.834 | 2.336 | 1.012 | |
| 0 | — | 647 | 493 | 300 | |
| 634 | — | — | — | — | |
| 204 | 508 | 0 | — | — | |
| 3.641 | 3.097 | 7.144 | 7.890 | 6.610 | |
| 3.716 | 4.576 | — | — | — | |
| 9.252 | 10.169 | 17.658 | 23.714 | 21.613 | |
| 9.575 | 10.492 | 18.485 | 23.845 | 24.300 | |
| ANDET | |||||
| 20 | 25 | 28 | 26 | 23 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (31.753) og "Passiver i alt" (24.300) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.