Virksomheder › RT CARAVAN ApS
RT CARAVAN ApS
CVR 28147953Karolinevej 2, C, 4200 Slagelse
I DRIFTAPSDetailhandel med motorkøretøjerSlagelse
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › RT CARAVAN ApS
Karolinevej 2, C, 4200 Slagelse
Nøgletallene er fra perioden 2021-09 (01.10.2020 – 30.09.2021).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2017-09 | 2018-09 | 2019-09 | 2020-09 | 2021-09 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.10.2016 | 01.10.2017 | 01.10.2018 | 01.10.2019 | 01.10.2020 |
Sluttdato | 30.09.2017 | 30.09.2018 | 30.09.2019 | 30.09.2020 | 30.09.2021 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 6.481 | 7.051 | 7.348 | 8.602 | 12.644 | |
| -5.262 | -5.654 | -6.404 | -7.125 | -9.566 | |
| -251 | -242 | -279 | -334 | -308 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 968 | 1.154 | 664 | 1.143 | 2.770 | |
| 45 | 147 | 1 | 34 | 140 | |
| — | — | — | — | — | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 299 | 838 | 115 | 742 | 2.704 | |
| -23 | -168 | -34 | -162 | — | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 322 | 670 | 82 | 580 | 2.146 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| 10 | 7 | 442 | 345 | 251 | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 10 | 7 | 442 | 345 | 251 | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 424 | 388 | 643 | 598 | 598 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 652 | 577 | 739 | 654 | 624 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 661 | 584 | 1.181 | 999 | 875 | |
| 12.189 | 14.937 | 15.561 | 13.141 | 12.428 | |
| 708 | 719 | 904 | 794 | 725 | |
| 259 | 315 | 252 | 0 | 1.345 | |
| 135 | 415 | 173 | 139 | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 17 | 38 | 41 | 156 | 2.665 | |
| 13.702 | 16.559 | 17.066 | 14.476 | 17.693 | |
| 14.363 | 17.143 | 18.247 | 15.475 | 18.568 | |
| 135 | 135 | 135 | 135 | 135 | |
| 583 | 1.204 | 1.285 | 5.765 | 6.911 | |
| 100 | 50 | 0 | — | 1.000 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 818 | 1.389 | 1.420 | 5.900 | 8.046 | |
| 130 | 55 | 47 | 62 | 0 | |
| — | — | — | — | 30 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | — | 31 | 323 | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 4.766 | 4.484 | 4.168 | 323 | 323 | |
| 1 | — | 833 | 398 | 0 | |
| 256 | 308 | 313 | 0 | — | |
| 4.496 | 4.409 | 4.379 | 634 | — | |
| — | 92 | 26 | 204 | 508 | |
| 2.106 | 4.409 | 4.924 | 3.641 | 3.097 | |
| 1.662 | 1.707 | 1.991 | 3.716 | 4.576 | |
| 8.779 | 11.270 | 12.658 | 9.252 | 10.169 | |
| 13.545 | 15.755 | 16.827 | 9.575 | 10.492 | |
| ANDET | |||||
| 17 | 17 | 18 | 20 | 25 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (18.568) og "Passiver i alt" (10.492) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 18.568 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.