Virksomheder › TANDLÆGESELSKABET PRAXIS ApS
TANDLÆGESELSKABET PRAXIS ApS
CVR 28711069Vedbæk Stationsvej 18, 2950 Vedbæk
Telefon 45892003
I DRIFTAPSTandlægers aktiviteterRudersdal
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › TANDLÆGESELSKABET PRAXIS ApS
Vedbæk Stationsvej 18, 2950 Vedbæk
Telefon 45892003
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
| 8.503 | — | — | — | — | |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| — | 5.006 | 4.800 | 5.580 | 5.727 | |
| -4.515 | -5.041 | -4.717 | -4.979 | -5.378 | |
| -503 | -477 | -456 | -323 | -266 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -570 | -512 | -373 | 273 | 83 | |
| 4 | 2 | 14 | 20 | 7 | |
| -36 | -48 | — | — | — | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| -603 | -558 | -412 | 232 | 30 | |
| -133 | -123 | -91 | -43 | -7 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| -470 | -435 | -321 | 189 | 24 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| 220 | 110 | 0 | — | — | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 220 | 110 | 0 | — | — | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 640 | 466 | 1.435 | 1.112 | 846 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 1.989 | 1.622 | 1.435 | 1.112 | 846 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 2.526 | 2.114 | 1.525 | 1.202 | 936 | |
| 10 | 10 | 10 | 10 | 60 | |
| 280 | 275 | 400 | 476 | 259 | |
| — | — | 285 | 462 | 0 | |
| 18 | 50 | 53 | 65 | 0 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 0 | 5 | 17 | 10 | 2 | |
| 484 | 519 | 870 | 1.272 | 491 | |
| 3.011 | 2.633 | 2.395 | 2.474 | 1.427 | |
| 375 | 375 | 375 | 375 | 375 | |
| 1.309 | 874 | 552 | 41 | 65 | |
| — | — | — | 700 | 0 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 1.684 | 1.249 | 927 | 1.116 | 440 | |
| — | — | 35 | 0 | — | |
| 178 | 56 | 0 | 8 | 15 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 0 | — | — | — | — | |
| — | — | — | — | 173 | |
| — | — | — | — | — | |
| 253 | 602 | 719 | 771 | 309 | |
| 0 | — | — | — | — | |
| 219 | 275 | 166 | 206 | 187 | |
| — | — | — | — | — | |
| 1.148 | 1.328 | 1.468 | 1.349 | 972 | |
| 1.148 | 1.328 | 1.468 | 1.349 | 972 | |
| ANDET | |||||
| 10 | 10 | 9 | 8 | 9 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (1.427) og "Passiver i alt" (972) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.