Virksomheder › FABRIXS ApS
FABRIXS ApS
CVR 29404216Teglvænget 29, 7400 Herning
I DRIFTAPSEngroshandel med tekstilerHerning
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › FABRIXS ApS
Teglvænget 29, 7400 Herning
Nøgletallene er fra perioden 2024-06 (01.07.2023 – 30.06.2024).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2020-06 | 2021-06 | 2022-06 | 2023-06 | 2024-06 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.07.2019 | 01.07.2020 | 01.07.2021 | 01.07.2022 | 01.07.2023 |
Sluttdato | 30.06.2020 | 30.06.2021 | 30.06.2022 | 30.06.2023 | 30.06.2024 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 901 | 1.898 | 1.602 | 1.148 | 1.078 | |
| -656 | -1.145 | -882 | -1.132 | -1.090 | |
| -5 | -8 | -11 | 0 | — | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 239 | 746 | 709 | 16 | -12 | |
| 86 | 516 | 10 | 222 | 12 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 858 | 1.782 | 1.032 | 435 | 160 | |
| — | — | — | -56 | -0 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 786 | 1.506 | 926 | 379 | 160 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 11 | 33 | 0 | — | — | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 11 | 33 | 0 | — | — | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 601 | 617 | 613 | 257 | 210 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
| 23 | 0 | — | 245 | 457 | |
| 168 | 405 | 396 | 409 | 369 | |
| 34 | 35 | 33 | 25 | 23 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 1.038 | 587 | 854 | 1.197 | 659 | |
| 1.929 | 2.781 | 2.116 | 1.893 | 1.512 | |
| 2.530 | 3.398 | 2.729 | 2.149 | 1.722 | |
| 125 | 125 | 125 | 125 | 125 | |
| 1.616 | 1.376 | 1.376 | 1.155 | 915 | |
| 400 | 1.526 | 926 | 600 | 400 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 2.141 | 3.027 | 2.427 | 1.880 | 1.440 | |
| 4 | 6 | 0 | 4 | 4 | |
| — | — | 5 | 0 | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | 0 | 0 | — | — | |
| 19 | 0 | 19 | 0 | — | |
| 18 | 16 | 7 | 0 | 13 | |
| 352 | 355 | 270 | 269 | — | |
| 389 | 371 | 296 | 270 | 282 | |
| 389 | 371 | 296 | 270 | 282 | |
| ANDET | |||||
| 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (1.722) og "Passiver i alt" (282) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.