Virksomheder › FABRIXS ApS
FABRIXS ApS
CVR 29404216Teglvænget 29, 7400 Herning
I DRIFTAPSEngroshandel med tekstilerHerning
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › FABRIXS ApS
Teglvænget 29, 7400 Herning
Nøgletallene er fra perioden 2023-06 (01.07.2022 – 30.06.2023).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2019-06 | 2020-06 | 2021-06 | 2022-06 | 2023-06 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.07.2018 | 01.07.2019 | 01.07.2020 | 01.07.2021 | 01.07.2022 |
Sluttdato | 30.06.2019 | 30.06.2020 | 30.06.2021 | 30.06.2022 | 30.06.2023 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 1.222 | 901 | 1.898 | 1.602 | 1.148 | |
| -647 | -656 | -1.145 | -882 | -1.132 | |
| -5 | -5 | -8 | -11 | 0 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 570 | 239 | 746 | 709 | 16 | |
| 32 | 86 | 516 | 10 | 222 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 761 | 858 | 1.782 | 1.032 | 435 | |
| — | — | — | — | -56 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 630 | 786 | 1.506 | 926 | 379 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 16 | 11 | 33 | 0 | — | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 16 | 11 | 33 | 0 | — | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 233 | 601 | 617 | 613 | 257 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
| 163 | 23 | 0 | — | 245 | |
| 702 | 168 | 405 | 396 | 409 | |
| 21 | 34 | 35 | 33 | 25 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 1.280 | 1.038 | 587 | 854 | 1.197 | |
| 2.441 | 1.929 | 2.781 | 2.116 | 1.893 | |
| 2.674 | 2.530 | 3.398 | 2.729 | 2.149 | |
| 125 | 125 | 125 | 125 | 125 | |
| 1.530 | 1.616 | 1.376 | 1.376 | 1.155 | |
| 600 | 400 | 1.526 | 926 | 600 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 2.255 | 2.141 | 3.027 | 2.427 | 1.880 | |
| 3 | 4 | 6 | 0 | 4 | |
| 0 | — | — | 5 | 0 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | 0 | 0 | — | |
| 90 | 19 | 0 | 19 | 0 | |
| 64 | 18 | 16 | 7 | 0 | |
| 264 | 352 | 355 | 270 | 269 | |
| 419 | 389 | 371 | 296 | 270 | |
| 419 | 389 | 371 | 296 | 270 | |
| ANDET | |||||
| 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (2.149) og "Passiver i alt" (270) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.