Virksomheder › FABRIXS ApS
FABRIXS ApS
CVR 29404216Teglvænget 29, 7400 Herning
I DRIFTAPSEngroshandel med tekstilerHerning
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › FABRIXS ApS
Teglvænget 29, 7400 Herning
Nøgletallene er fra perioden 2021-06 (01.07.2020 – 30.06.2021).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2017-06 | 2018-06 | 2019-06 | 2020-06 | 2021-06 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.07.2016 | 01.07.2017 | 01.07.2018 | 01.07.2019 | 01.07.2020 |
Sluttdato | 30.06.2017 | 30.06.2018 | 30.06.2019 | 30.06.2020 | 30.06.2021 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 1.282 | 1.602 | 1.222 | 901 | 1.898 | |
| -1.083 | -869 | -647 | -656 | -1.145 | |
| — | -7 | -5 | -5 | -8 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 199 | 726 | 570 | 239 | 746 | |
| 53 | 13 | 32 | 86 | 516 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 930 | 756 | 761 | 858 | 1.782 | |
| — | — | — | — | — | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 873 | 612 | 630 | 786 | 1.506 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 27 | 41 | 16 | 11 | 33 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 27 | 41 | 16 | 11 | 33 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 755 | 192 | 233 | 601 | 617 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
| 0 | — | 163 | 23 | 0 | |
| 695 | 600 | 702 | 168 | 405 | |
| 29 | 42 | 21 | 34 | 35 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 468 | 1.314 | 1.280 | 1.038 | 587 | |
| 1.620 | 2.233 | 2.441 | 1.929 | 2.781 | |
| 2.375 | 2.425 | 2.674 | 2.530 | 3.398 | |
| 125 | 125 | 125 | 125 | 125 | |
| 1.288 | 1.500 | 1.530 | 1.616 | 1.376 | |
| 600 | 400 | 600 | 400 | 1.526 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 2.013 | 2.025 | 2.255 | 2.141 | 3.027 | |
| — | — | 3 | 4 | 6 | |
| 21 | 5 | 0 | — | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | 0 | |
| 42 | 119 | 90 | 19 | 0 | |
| 6 | 0 | 64 | 18 | 16 | |
| 291 | 276 | 264 | 352 | 355 | |
| 340 | 395 | 419 | 389 | 371 | |
| 340 | 395 | 419 | 389 | 371 | |
| ANDET | |||||
| 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (3.398) og "Passiver i alt" (371) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.