Virksomheder › BC-TECHNIC ApS
BC-TECHNIC ApS
CVR 29605734Brundevej 9, 6230 Rødekro
I DRIFTAPSEngroshandel med isenkram, varmeanlæg og tilbehørAabenraa
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › BC-TECHNIC ApS
Brundevej 9, 6230 Rødekro
Nøgletallene er fra perioden 2024-09 (01.10.2023 – 30.09.2024).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2020-09 | 2021-09 | 2022-09 | 2023-09 | 2024-09 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.10.2019 | 01.10.2020 | 01.10.2021 | 01.10.2022 | 01.10.2023 |
Sluttdato | 30.09.2020 | 30.09.2021 | 30.09.2022 | 30.09.2023 | 30.09.2024 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 1.215 | 1.610 | 2.557 | 2.146 | 2.772 | |
| -609 | -1.236 | -1.715 | -2.229 | -2.114 | |
| -27 | -28 | -39 | -119 | -140 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 579 | 346 | 803 | -202 | 518 | |
| 13 | 20 | 32 | 16 | 7 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 448 | 290 | 671 | -451 | 124 | |
| — | — | — | -19 | -44 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 345 | 224 | 521 | -432 | 168 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | — | 115 | 206 | 138 | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 57 | 61 | 152 | 135 | 107 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 57 | 61 | 152 | 135 | 107 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 57 | 61 | 267 | 341 | 245 | |
| 3.274 | 4.618 | 5.448 | 5.328 | 4.750 | |
| 1.062 | 1.054 | 2.763 | 2.229 | 2.037 | |
| — | — | — | 16 | 29 | |
| 150 | 118 | 95 | 112 | 127 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
Likvide midler | — | — | — | — | — |
| 4.522 | 5.839 | 8.353 | 7.724 | 7.034 | |
| 4.579 | 5.900 | 8.621 | 8.065 | 7.279 | |
| 125 | 125 | 125 | 125 | 125 | |
| -151 | 73 | 595 | 162 | 177 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| -26 | 198 | 720 | 287 | 302 | |
| 0 | — | — | — | 46 | |
| 6 | 2 | 19 | 0 | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| 578 | 451 | 364 | 320 | 235 | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | 69 | 0 | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 578 | 589 | 494 | 320 | 235 | |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 120 | 120 | 120 | 80 | 80 | |
| 541 | 787 | 2.195 | 2.879 | 3.982 | |
| 31 | 31 | 70 | 128 | 2 | |
| 1.044 | 853 | 1.277 | 1.949 | 974 | |
| 2.285 | 3.319 | 3.725 | — | — | |
| 4.022 | 5.111 | 7.388 | 7.458 | 6.742 | |
| 4.600 | 5.700 | 7.882 | 7.778 | 6.976 | |
| ANDET | |||||
| 3 | 5 | 6 | 5 | 5 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (7.279) og "Passiver i alt" (6.976) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.