Virksomheder › BC-TECHNIC ApS
BC-TECHNIC ApS
CVR 29605734Brundevej 9, 6230 Rødekro
I DRIFTAPSEngroshandel med isenkram, varmeanlæg og tilbehørAabenraa
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › BC-TECHNIC ApS
Brundevej 9, 6230 Rødekro
Nøgletallene er fra perioden 2021-09 (01.10.2020 – 30.09.2021).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2017-09 | 2018-09 | 2019-09 | 2020-09 | 2021-09 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.10.2016 | 01.10.2017 | 01.10.2018 | 01.10.2019 | 01.10.2020 |
Sluttdato | 30.09.2017 | 30.09.2018 | 30.09.2019 | 30.09.2020 | 30.09.2021 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 670 | 776 | 830 | 1.215 | 1.610 | |
| -494 | -628 | -607 | -609 | -1.236 | |
| -15 | -23 | -29 | -27 | -28 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 161 | 124 | 195 | 579 | 346 | |
| 16 | 2 | 11 | 13 | 20 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 1 | -80 | 49 | 448 | 290 | |
| — | — | — | — | — | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 37 | -72 | 36 | 345 | 224 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 56 | 63 | 49 | 57 | 61 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 56 | 63 | 49 | 57 | 61 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 56 | 63 | 49 | 57 | 61 | |
| 2.400 | 2.499 | 2.832 | 3.274 | 4.618 | |
| 717 | 915 | 374 | 1.062 | 1.054 | |
| — | — | — | — | — | |
| 55 | 55 | 61 | 150 | 118 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
Likvide midler | — | — | — | — | — |
| 3.274 | 3.552 | 3.375 | 4.522 | 5.839 | |
| 3.329 | 3.615 | 3.424 | 4.579 | 5.900 | |
| 125 | 125 | 125 | 125 | 125 | |
| -336 | -408 | -496 | -151 | 73 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| -211 | -283 | -371 | -26 | 198 | |
| 36 | 43 | 65 | 0 | — | |
| — | — | — | 6 | 2 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | 725 | 648 | 578 | 451 | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | 69 | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| — | 725 | 648 | 578 | 589 | |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | 110 | 120 | 120 | 120 | |
| 1.531 | 1.257 | 823 | 541 | 787 | |
| — | — | — | 31 | 31 | |
| 704 | 858 | 872 | 1.044 | 853 | |
| 1.305 | 948 | 1.331 | 2.285 | 3.319 | |
| 3.540 | 3.173 | 3.147 | 4.022 | 5.111 | |
| 3.540 | 3.898 | 3.795 | 4.600 | 5.700 | |
| ANDET | |||||
| 4 | 3 | 3 | 3 | 5 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (5.900) og "Passiver i alt" (5.700) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 5.900 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.