Virksomheder › CONMARK ApS
CONMARK ApS
CVR 29923329Stabelhjørnevej 30, 8721 Daugård
I DRIFTAPSVirksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivningHedensted
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › CONMARK ApS
Stabelhjørnevej 30, 8721 Daugård
Nøgletallene er fra perioden 2020-12 (01.01.2020 – 31.12.2020).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2016-12 | 2017-12 | 2018-12 | 2019-12 | 2020-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2016 | 01.01.2017 | 01.01.2018 | 01.01.2019 | 01.01.2020 |
Sluttdato | 31.12.2016 | 31.12.2017 | 31.12.2018 | 31.12.2019 | 31.12.2020 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 375 | 548 | 369 | 238 | 202 | |
| -73 | -70 | -59 | -70 | -65 | |
| — | — | — | -9 | -9 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| — | — | — | 159 | 128 | |
| — | 0 | 966 | — | 1 | |
| -14 | -16 | -32 | — | -10 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| — | — | — | 147 | 119 | |
| 0 | -95 | -62 | — | — | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 287 | 337 | 1.182 | 114 | 93 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| — | — | 25 | 16 | 7 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | — | — | 16 | 7 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| — | — | 25 | 16 | 7 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
| — | — | — | 25 | 25 | |
| — | — | — | — | 49 | |
| 2 | 0 | 16 | 3 | 5 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 390 | 483 | 250 | 15 | 426 | |
| 417 | 525 | 317 | 43 | 604 | |
| 417 | 525 | 343 | 60 | 612 | |
| 133 | 133 | 133 | 133 | 133 | |
| -2.130 | -948 | -767 | -652 | -559 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| -1.997 | -815 | -634 | -520 | -426 | |
| — | — | — | — | — | |
Hensættelser i alt | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
| 0 | 13 | 12 | 10 | 0 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| 95 | 62 | 40 | 11 | 0 | |
| 3 | 4 | 4 | 4 | 4 | |
| 1.300 | 1.261 | 922 | — | — | |
| 2.414 | 1.340 | 977 | 580 | 1.038 | |
| 2.414 | 1.340 | 977 | 580 | 1.038 | |
| ANDET | |||||
| — | — | — | 1 | 1 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (612) og "Passiver i alt" (1.038) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.