Virksomheder › ALPHA CENTAURI ApS
ALPHA CENTAURI ApS
CVR 30087216Østerkildevej 12, 2820 Gentofte
I DRIFTAPSIkke-finansielle holdingselskaberGentofte
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › ALPHA CENTAURI ApS
Østerkildevej 12, 2820 Gentofte
Nøgletallene er fra perioden 2022-12 (01.01.2022 – 31.12.2022).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2018-12 | 2019-12 | 2020-12 | 2021-12 | 2022-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2018 | 01.01.2019 | 01.01.2020 | 01.01.2021 | 01.01.2022 |
Sluttdato | 31.12.2018 | 31.12.2019 | 31.12.2020 | 31.12.2021 | 31.12.2022 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| -53 | -61 | -26 | 410 | -24 | |
| 0 | 0 | -43 | 0 | -61 | |
| -47 | -148 | -113 | -271 | -271 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -99 | -209 | -181 | 139 | -357 | |
| 5 | -0 | 5 | 154 | 294 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 4.335 | 4.652 | 4.732 | 7.260 | 9.575 | |
| — | — | — | — | -65 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 4.357 | 4.699 | 4.774 | 7.200 | 9.640 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| 0 | 0 | 0 | — | — | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | 0 | — | — | |
| 920 | 2.202 | 2.090 | 5.344 | 5.072 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 920 | 2.202 | 2.090 | 5.344 | 5.072 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 10.802 | 14.932 | 12.647 | 23.253 | 18.279 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | 1.535 | 1.876 | 7.752 | |
| — | — | — | — | 1 | |
| 25 | 25 | 25 | 25 | 25 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 293 | 36 | 3.261 | 133 | 318 | |
| — | — | — | — | — | |
| 12.262 | 16.218 | 18.645 | 25.887 | 31.431 | |
| 125 | 125 | 125 | 125 | 125 | |
| 1.779 | -388 | -745 | 10.260 | 21.989 | |
| 800 | 800 | 800 | 800 | 3.700 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 11.733 | 14.433 | 18.406 | 24.806 | 30.846 | |
| 20 | 45 | 70 | 89 | 149 | |
| 0 | — | — | — | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | 0 | 0 | 0 | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| — | 0 | 0 | 0 | — | |
| 470 | 1.500 | 0 | 750 | 0 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| 27 | 159 | 212 | 265 | 518 | |
| 5 | 0 | 0 | 27 | 27 | |
| — | — | 27 | 28 | — | |
| 529 | 1.786 | 239 | 1.081 | 584 | |
| 529 | 1.786 | 239 | 1.081 | 584 | |
| ANDET | |||||
| 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (31.431) og "Passiver i alt" (584) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.