Virksomheder › VP SERVICES A/S
VP SERVICES A/S
CVR 30201183Weidekampsgade 14, 2300 København S
OPLØSTEFTERFUSIONA/SAndre hjælpetjenester i forbindelse med finansiel formidlingKøbenhavn
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Balancesum
25.579' DKK
Aktiver i alt, 1.000 kr. · 2018-12
Årets resultat
1.326' DKK
1.000 kr. · 2018-12
Egenkapital
16.088' DKK
1.000 kr. · 2018-12
Kortfristet gæld i alt
9.491' DKK
1.000 kr. · 2018-12
Nøgletallene er fra perioden 2018-12 (01.01.2018 – 31.12.2018).
Regnskabstal — CVR's standardopstilling
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2016-12 | 2017-12 | 2018-12 |
|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||
Startdato | 01.01.2016 | 01.01.2017 | 01.01.2018 |
Sluttdato | 31.12.2016 | 31.12.2017 | 31.12.2018 |
| RESULTATREGNSKAB | |||
| 30.774 | 27.866 | 27.961 | |
Vareforbrug | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — |
Bruttofortjeneste | — | — | — |
| -12.703 | -9.630 | -9.757 | |
Afskrivninger | — | — | — |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — |
| 217 | 1.808 | 1.830 | |
| 156 | 29 | 15 | |
| -166 | -251 | -145 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — |
| 207 | 1.586 | 1.700 | |
Skat af årets resultat | — | — | — |
Andre skatter | — | — | — |
| 161 | 1.236 | 1.326 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||
Goodwill | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — |
Materielle anlægsaktiver i alt | — | — | — |
Kapitalandele | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — |
Anlægsaktiver i alt | — | — | — |
Varebeholdninger | — | — | — |
| 7.943 | 5.698 | 3.112 | |
| — | 1.561 | 229 | |
| 61 | 16 | 439 | |
Værdipapirer | — | — | — |
| 22.707 | 18.192 | 20.863 | |
| 31.811 | 26.447 | 25.579 | |
| 31.811 | 26.447 | 25.579 | |
| 10.000 | 10.000 | 10.000 | |
| 13.526 | 4.762 | 1.088 | |
| — | 10.000 | 5.000 | |
Øvrige reserver | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — |
| 23.526 | 24.762 | 16.088 | |
| 174 | 169 | 165 | |
Hensættelser i alt | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — |
| 5.949 | 5.949 | 7.585 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — |
| 491 | 345 | 370 | |
| 176 | 74 | 46 | |
| 1.669 | 1.266 | 1.490 | |
| 8.285 | 1.685 | 9.491 | |
| 8.285 | 1.685 | 9.491 | |
| ANDET | |||
| 16 | 13 | 13 | |
Regnskabsklasse | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (25.579) og "Passiver i alt" (9.491) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.
