Virksomheder › CAPP2 ApS
CAPP2 ApS
CVR 30494199Hjortestien 44, 2860 Søborg
I DRIFTAPSEngroshandel med rengøringsmidlerGladsaxe
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › CAPP2 ApS
Hjortestien 44, 2860 Søborg
Nøgletallene er fra perioden 2023-06 (01.07.2022 – 30.06.2023).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2019-06 | 2020-06 | 2021-06 | 2022-06 | 2023-06 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.07.2018 | 01.07.2019 | 01.07.2020 | 01.07.2021 | 01.07.2022 |
Sluttdato | 30.06.2019 | 30.06.2020 | 30.06.2021 | 30.06.2022 | 30.06.2023 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 1.243 | 1.005 | 1.007 | 813 | 795 | |
| -1.166 | -981 | -782 | -814 | -836 | |
| -40 | -36 | -3 | -56 | -56 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| — | — | — | -58 | -98 | |
Finansielle indtægter | — | — | — | — | — |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 28 | -20 | 215 | -64 | -107 | |
| -9 | -4 | -48 | — | -22 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 19 | -17 | 167 | -51 | -85 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 0 | 331 | 223 | 167 | 110 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 0 | 331 | 223 | 167 | 110 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| — | — | — | 167 | 110 | |
| — | — | — | 422 | 409 | |
| 163 | 154 | 125 | 95 | 175 | |
| 23 | 24 | 0 | — | — | |
| 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 58 | 77 | 85 | 2 | 0 | |
| — | — | — | 540 | 617 | |
| 664 | 991 | 849 | 707 | 728 | |
| 125 | 125 | 125 | 125 | 125 | |
| 169 | 336 | 261 | 210 | 125 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 294 | 461 | 386 | 335 | 250 | |
| 2 | 0 | — | — | 17 | |
| — | — | — | 5 | 0 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 14 | 0 | — | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
| — | — | 75 | 64 | 61 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | 70 | |
| 14 | 41 | 49 | 0 | — | |
| 118 | 148 | 62 | 80 | 101 | |
| 224 | 278 | 188 | 153 | — | |
| — | — | — | 367 | 478 | |
| — | — | — | 367 | 478 | |
| ANDET | |||||
| — | 0 | 3 | 3 | 3 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (728) og "Passiver i alt" (478) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.