Virksomheder › Blume Optik ApS
Blume Optik ApS
CVR 30536282Præstøvej 78, 4640 Faxe
I DRIFTAPSOptikeraktiviteterFaxe
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Balancesum
7.333' DKK
Aktiver i alt, 1.000 kr. · 2025-12
Årets resultat
855' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Egenkapital
3.366' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Kortfristet gæld i alt
3.386' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Viser 1–5 af 10 perioder med tal, nyeste først · øverst viste periode løber 01.01.2025 – 31.12.2025
Regnskabstal — CVR's standardopstilling
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 1.475 | 1.587 | 1.643 | 8.673 | 8.202 | |
| -1.173 | -1.264 | -1.404 | -6.460 | -6.518 | |
| -9 | -9 | -9 | -309 | -285 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 293 | 314 | 231 | 1.903 | 1.398 | |
| — | — | 17 | 32 | 124 | |
| -48 | -49 | — | — | — | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 246 | 266 | 203 | 1.367 | 1.105 | |
| -56 | -61 | -46 | -274 | -251 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 190 | 205 | 157 | 1.093 | 855 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| — | — | — | 2.275 | 2.137 | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | — | — | 2.275 | 2.137 | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 30 | 21 | 12 | 919 | 777 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 30 | 21 | 12 | 969 | 822 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 50 | 41 | 32 | 3.442 | 3.155 | |
| 200 | 206 | 185 | 2.264 | 2.578 | |
| 57 | 145 | 206 | 758 | 701 | |
| 296 | 306 | 197 | — | 36 | |
| 0 | — | — | 188 | 69 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 428 | 219 | 177 | 581 | 664 | |
| 981 | 876 | 766 | 3.913 | 4.178 | |
| 1.031 | 917 | 798 | 7.356 | 7.333 | |
| 50 | 50 | 50 | 55 | 55 | |
| 247 | 152 | 309 | 2.456 | 3.311 | |
| 300 | 300 | 0 | — | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 597 | 502 | 359 | 2.511 | 3.366 | |
| 0 | 0 | 0 | — | — | |
| 0 | 0 | 3 | 267 | 323 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | 671 | 0 | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 37 | — | — | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 37 | 37 | 38 | 919 | 258 | |
| — | — | — | 405 | 220 | |
| — | — | — | 658 | 0 | |
| — | — | 9 | 851 | 1.193 | |
| — | — | 43 | — | — | |
| 29 | 67 | 61 | 479 | 588 | |
| 351 | — | — | — | — | |
| 397 | 379 | 398 | 3.658 | 3.386 | |
| 434 | 415 | 436 | 4.577 | 3.643 | |
| ANDET | |||||
| 2 | 2 | 2 | 13 | 13 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (7.333) og "Passiver i alt" (3.643) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 7.333 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.
