Virksomheder › C9 HOLDING ApS
C9 HOLDING ApS
CVR 30830121Matrosvænget 20, 6710 Esbjerg V
I DRIFTAPSIkke-finansielle holdingselskaberEsbjerg
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › C9 HOLDING ApS
Matrosvænget 20, 6710 Esbjerg V
Nøgletallene er fra perioden 2022-09 (01.10.2021 – 30.09.2022).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2018-09 | 2019-09 | 2020-09 | 2021-09 | 2022-09 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.10.2017 | 01.10.2018 | 01.10.2019 | 01.10.2020 | 01.10.2021 |
Sluttdato | 30.09.2018 | 30.09.2019 | 30.09.2020 | 30.09.2021 | 30.09.2022 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| — | -18 | -18 | -25 | -20 | |
Personaleomkostninger | — | — | — | — | — |
Afskrivninger | — | — | — | — | — |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -28 | — | — | — | — | |
| — | 2 | 2 | 1 | 0 | |
| -92 | -84 | -51 | -11 | -37 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 2.652 | 10.035 | 13.513 | 12.066 | 13.378 | |
| — | 0 | 0 | -3 | -2 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 2.656 | 10.035 | 13.513 | 12.069 | 13.380 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Materielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 95.246 | 104.493 | 111.337 | 120.353 | 139.425 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser | — | — | — | — | — |
| 2.580 | 2.920 | 3.807 | 4.514 | 7.448 | |
| — | — | — | — | 23 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
| 2.701 | 2.975 | 3.887 | 4.538 | 7.474 | |
| 97.948 | 107.468 | 115.225 | 124.890 | 146.898 | |
| 125 | 125 | 125 | 125 | 125 | |
| 3.670 | 4.341 | 4.626 | 6.615 | 7.004 | |
| 54 | 55 | 3.500 | 3.500 | 5.000 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 89.680 | 99.661 | 110.236 | 121.208 | 138.250 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| 1.773 | 1.896 | 1.097 | 0 | — | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 1.773 | 1.896 | 1.097 | 0 | — | |
| 3.237 | 3.577 | 3.332 | 3.314 | 3.314 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | 99 | 5.014 | |
Selskabsskat | — | — | — | — | — |
Varekreditorer | — | — | — | — | — |
| 17 | — | — | — | — | |
| 6.495 | 5.911 | 3.892 | 3.683 | 8.648 | |
| 8.268 | 7.807 | 4.989 | 3.683 | 8.648 | |
| ANDET | |||||
| — | — | — | — | — | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (146.898) og "Passiver i alt" (8.648) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.