Virksomheder › 2TRACE A/S
2TRACE A/S
CVR 31056764Dynamovej 6, 2860 Søborg
I DRIFTA/SEngroshandel med andre maskiner og andet udstyrGladsaxe
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › 2TRACE A/S
Dynamovej 6, 2860 Søborg
Nøgletallene er fra perioden 2023-12 (01.01.2023 – 31.12.2023).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2019-12 | 2020-12 | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2019 | 01.01.2020 | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 |
Sluttdato | 31.12.2019 | 31.12.2020 | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 6.552 | 7.139 | 8.091 | 7.807 | 7.454 | |
| -5.616 | -4.901 | -5.566 | -5.777 | -6.357 | |
| -399 | -617 | -353 | -304 | -7 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 537 | 1.621 | 2.172 | 1.726 | 1.090 | |
| 10 | 0 | 87 | -11 | 216 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 527 | 1.581 | 2.234 | 1.680 | 1.233 | |
| — | — | — | — | -266 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 489 | 1.708 | 2.234 | 1.393 | 967 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| — | — | — | — | — | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 1.124 | 665 | 311 | 7 | 592 | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 10 | 0 | — | — | — | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 10 | 0 | — | — | — | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 1.145 | 665 | 311 | 7 | 592 | |
| 1.365 | 841 | 1.186 | 1.062 | 1.295 | |
| 2.923 | 2.839 | 3.725 | 1.615 | 2.591 | |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | 240 | 0 | — | 238 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 0 | 4.275 | 864 | 3.430 | 1.066 | |
| 4.720 | 8.364 | 8.458 | 7.779 | 8.862 | |
| 5.865 | 9.029 | 8.770 | 7.786 | 9.454 | |
| 3.000 | 3.000 | 3.000 | 3.000 | 3.000 | |
| -2.986 | -920 | 1.590 | 1.706 | -154 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 890 | 2.598 | 4.832 | 6.226 | 6.934 | |
| — | — | — | — | — | |
| — | — | — | — | 130 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 132 | 0 | 313 | 313 | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 132 | 0 | 313 | 313 | 335 | |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| 153 | 0 | — | — | — | |
| — | — | — | 287 | 135 | |
| 1.207 | 1.898 | 1.114 | 685 | 373 | |
| 1.759 | 3.115 | 864 | 276 | — | |
| 4.843 | 6.431 | 3.624 | 1.247 | 2.055 | |
| 4.975 | 6.431 | 3.937 | 1.560 | 2.389 | |
| ANDET | |||||
| 10 | 9 | 9 | 9 | 9 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (9.454) og "Passiver i alt" (2.389) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 9.454 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.