Virksomheder › K-TECH ApS
K-TECH ApS
CVR 31261422Tingvejen 27, 6500 Vojens
I DRIFTAPSDetailhandel med reservedele og tilbehør til motorkøretøjerHaderslev
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › K-TECH ApS
Tingvejen 27, 6500 Vojens
Nøgletallene er fra perioden 2023-12 (01.01.2023 – 31.12.2023).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2019-12 | 2020-12 | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2019 | 01.01.2020 | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 |
Sluttdato | 31.12.2019 | 31.12.2020 | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 283 | 738 | 935 | -21 | 287 | |
| -486 | -527 | -533 | -532 | -713 | |
| -24 | -10 | — | — | — | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| — | — | 402 | -553 | -427 | |
| 4 | 5 | 2 | -0 | 2 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| -262 | 140 | 333 | -643 | -508 | |
| -57 | -31 | -73 | -136 | -111 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| -205 | 109 | 259 | -507 | -397 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 0 | — | — | — | — | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 0 | — | — | — | — | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
| — | — | 3.450 | 3.817 | 3.552 | |
| 564 | 676 | 384 | 300 | 841 | |
| 108 | 108 | 0 | — | — | |
| — | — | 17 | 0 | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 3 | 1 | 3 | 1 | 13 | |
| — | — | 4.035 | 4.334 | 4.528 | |
| 2.627 | 3.953 | 4.035 | 4.334 | 4.528 | |
| 125 | 125 | 125 | 125 | 125 | |
| 490 | 750 | 243 | -154 | 55 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 615 | 875 | 368 | -29 | 180 | |
| 117 | 44 | 105 | 112 | 121 | |
| — | — | — | — | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
| 693 | 720 | 1.195 | 954 | 1.360 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
| — | — | — | — | — | |
| 239 | 881 | 1.673 | 1.726 | 1.727 | |
| 738 | 970 | 99 | 423 | 244 | |
| — | — | 3.666 | 4.363 | 4.348 | |
| — | — | 3.666 | 4.363 | 4.348 | |
| ANDET | |||||
| — | 2 | 2 | 3 | 3 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (4.528) og "Passiver i alt" (4.348) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.