Virksomheder › MC.X ApS
MC.X ApS
CVR 31369843Snedkervænget 7, 4700 Næstved
I DRIFTAPSDetailhandel med motorcykler samt reservedele og tilbehør dertilNæstved
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › MC.X ApS
Snedkervænget 7, 4700 Næstved
Nøgletallene er fra perioden 2024-12 (01.01.2024 – 31.12.2024).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2020-12 | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2020 | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 |
Sluttdato | 31.12.2020 | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 2.492 | 3.372 | 2.104 | 1.859 | 1.767 | |
| -1.322 | -1.953 | -1.538 | -1.677 | -1.601 | |
| -110 | -89 | -54 | -53 | -54 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 1.060 | 1.329 | 512 | 130 | 113 | |
| 0 | 49 | 134 | 177 | 179 | |
| — | — | — | — | -23 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 1.015 | 1.316 | 614 | 292 | 269 | |
| — | — | -145 | -66 | -57 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 776 | 1.025 | 469 | 225 | 212 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| 29 | 19 | 9 | 0 | — | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 29 | 19 | 9 | 0 | — | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 61 | 97 | 83 | 69 | 73 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 196 | 202 | 158 | 114 | 142 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 225 | 220 | 166 | 114 | 142 | |
| 10.971 | 11.070 | 9.162 | 8.374 | 9.718 | |
| 211 | 239 | 500 | 406 | 386 | |
| — | — | 4.042 | 3.661 | 1.797 | |
| 52 | 11 | 6 | 0 | 1 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 2.831 | 3.477 | 770 | 2.330 | 3.233 | |
| 14.100 | 14.842 | 14.647 | 14.941 | 15.136 | |
| 14.325 | 15.062 | 14.813 | 15.055 | 15.278 | |
| 125 | 125 | 125 | 125 | 125 | |
| 12.067 | 13.092 | 13.561 | 13.728 | 13.840 | |
| 54 | 0 | — | — | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 12.246 | 13.217 | 13.686 | 13.853 | 13.965 | |
| — | — | — | — | — | |
| 0 | — | — | — | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
| 59 | 14 | 57 | — | 57 | |
| 327 | 4 | 13 | 124 | 21 | |
| 1.528 | 1.616 | — | — | — | |
| 2.078 | 1.846 | 1.127 | 1.202 | 1.313 | |
| 2.078 | 1.846 | 1.127 | 1.202 | 1.313 | |
| ANDET | |||||
| 7 | 7 | 7 | 6 | 6 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (15.278) og "Passiver i alt" (1.313) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.