Virksomheder › MC.X ApS
MC.X ApS
CVR 31369843Snedkervænget 7, 4700 Næstved
I DRIFTAPSDetailhandel med motorcykler samt reservedele og tilbehør dertilNæstved
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › MC.X ApS
Snedkervænget 7, 4700 Næstved
Nøgletallene er fra perioden 2021-12 (01.01.2021 – 31.12.2021).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2017-12 | 2018-12 | 2019-12 | 2020-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2017 | 01.01.2018 | 01.01.2019 | 01.01.2020 | 01.01.2021 |
Sluttdato | 31.12.2017 | 31.12.2018 | 31.12.2019 | 31.12.2020 | 31.12.2021 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| — | 3.727 | 5.681 | 2.492 | 3.372 | |
| — | -1.775 | -1.641 | -1.322 | -1.953 | |
| — | -90 | -92 | -110 | -89 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| — | 1.852 | 3.948 | 1.060 | 1.329 | |
| — | 2 | 1 | 0 | 49 | |
| — | — | — | — | — | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| — | 1.792 | 3.934 | 1.015 | 1.316 | |
| — | -400 | — | — | — | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 0 | 1.391 | 3.065 | 776 | 1.025 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| — | 49 | 39 | 29 | 19 | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | 49 | 39 | 29 | 19 | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| — | 211 | 146 | 61 | 97 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | 211 | 146 | 196 | 202 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| — | 260 | 184 | 225 | 220 | |
| — | 10.574 | 13.599 | 10.971 | 11.070 | |
| — | 515 | 5 | 211 | 239 | |
| — | — | — | — | — | |
| — | 107 | 26 | 52 | 11 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| — | 338 | 305 | 2.831 | 3.477 | |
| — | 11.674 | 14.061 | 14.100 | 14.842 | |
| 0 | 11.934 | 14.246 | 14.325 | 15.062 | |
| — | 125 | 125 | 125 | 125 | |
| — | 8.335 | 11.345 | 12.067 | 13.092 | |
| — | — | — | 54 | 0 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 0 | 8.460 | 11.470 | 12.246 | 13.217 | |
| — | — | 7 | — | — | |
| — | 24 | 23 | 0 | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
| — | 207 | 708 | 59 | 14 | |
| — | 985 | 582 | 327 | 4 | |
| — | 2.259 | 1.237 | 1.528 | 1.616 | |
| — | 3.450 | 2.753 | 2.078 | 1.846 | |
| — | 3.450 | 2.753 | 2.078 | 1.846 | |
| ANDET | |||||
| 5 | 7 | 6 | 7 | 7 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (15.062) og "Passiver i alt" (1.846) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.