Virksomheder › GARIA ApS
GARIA ApS
CVR 31583136Lunikvej 44, B, 2670 Greve
Telefon 46570580E-mail adm@garia.com
I DRIFTAPSDetailhandel med motorkøretøjerGreve
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Balancesum
160.468' DKK
Aktiver i alt, 1.000 kr. · 2025-12
Årets resultat
-34.491' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Egenkapital
92.109' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Kortfristet gæld i alt
65.442' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Viser 1–5 af 9 perioder med tal, nyeste først · øverst viste periode løber 01.01.2025 – 31.12.2025
Regnskabstal — CVR's standardopstilling
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-08 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.09.2020 | 01.09.2021 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.08.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
| 134.709 | 292.889 | 203.202 | 175.810 | 71.064 | |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| — | — | — | 17.985 | -18.786 | |
| -21.875 | -41.051 | -25.464 | -24.953 | -22.803 | |
| -12.507 | -2.913 | -1.874 | -1.688 | -554 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -34.681 | -26.199 | -46.125 | -20.984 | -12.905 | |
| 132 | 8.207 | 1.478 | 453 | 105 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| -39.878 | -18.941 | -41.945 | -124.085 | -34.491 | |
| -9.054 | -404 | 0 | 0 | 0 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| -30.824 | -18.537 | -41.945 | -124.085 | -34.491 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 2.644 | 1.941 | 1.115 | 290 | 98 | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 1.958 | 1.549 | 1.025 | 463 | 129 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 2.972 | 2.295 | 1.386 | 516 | 154 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 5.884 | 148.176 | 159.988 | 59.850 | 38.435 | |
| 64.139 | 79.546 | 73.262 | 6.331 | 4.049 | |
| 16.477 | 23.054 | 16.209 | 11.406 | 9.268 | |
| 90.820 | 84.152 | 100.531 | 123.150 | 103.806 | |
| 1.077 | 1.684 | 2.664 | 226 | 172 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 27 | 8.880 | 2.576 | 4.511 | 4.341 | |
| 178.984 | 198.160 | 195.719 | 146.101 | 122.033 | |
| 184.868 | 346.337 | 355.707 | 205.951 | 160.468 | |
| 505 | 505 | 505 | 505 | 505 | |
| 4.233 | 287.361 | 246.061 | 122.620 | 88.279 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 6.677 | 287.022 | 249.787 | 126.055 | 92.109 | |
| — | 0 | — | — | — | |
| 19.046 | 13.364 | 13.910 | 2.810 | 2.917 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
| 140.066 | 0 | 58.206 | 58.889 | 57.851 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Selskabsskat | — | — | — | — | — |
| 12.300 | 38.007 | 28.556 | 16.398 | 5.224 | |
| 6.779 | 7.944 | — | — | — | |
| 159.145 | 45.951 | 92.010 | 77.087 | 65.442 | |
| 159.145 | 45.951 | 92.010 | 77.087 | 65.442 | |
| ANDET | |||||
| 31 | 34 | 31 | 26 | 24 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse C, mellemstor virksomhed |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (160.468) og "Passiver i alt" (65.442) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.
