Virksomheder › Senzone ApS
Senzone ApS
CVR 32142265Nørreskov Bakke 14, 8600 Silkeborg
I DRIFTAPSFremstilling af medicinske og dentale instrumenter samt udstyr hertilSilkeborg
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Senzone ApS
Nørreskov Bakke 14, 8600 Silkeborg
Nøgletallene er fra perioden 2022-09 (01.10.2021 – 30.09.2022).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2018-09 | 2019-09 | 2020-09 | 2021-09 | 2022-09 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.10.2017 | 01.10.2018 | 01.10.2019 | 01.10.2020 | 01.10.2021 |
Sluttdato | 30.09.2018 | 30.09.2019 | 30.09.2020 | 30.09.2021 | 30.09.2022 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 3.112 | 3.493 | 3.710 | 4.181 | 4.810 | |
| -2.189 | -2.282 | -2.442 | -2.949 | -3.576 | |
| -330 | -216 | -168 | -230 | -322 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 593 | 995 | 1.100 | 1.002 | 912 | |
| — | — | — | — | — | |
| -29 | — | — | — | — | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 565 | 967 | 1.074 | 965 | 845 | |
| -124 | — | — | — | — | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 441 | 749 | 836 | 752 | 658 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| 18 | 0 | — | — | — | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 18 | 0 | — | — | — | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 370 | 286 | 236 | 327 | 498 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 370 | 286 | 236 | 416 | 892 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 508 | 406 | 356 | 536 | 1.102 | |
| 792 | 986 | 983 | 987 | 1.245 | |
| 996 | 650 | 510 | 607 | 667 | |
| — | — | — | — | — | |
| — | — | — | — | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 3 | 619 | 1.137 | 1.070 | 427 | |
| 1.824 | 2.322 | 2.725 | 2.669 | 2.402 | |
| 2.332 | 2.728 | 3.082 | 3.205 | 3.505 | |
| 125 | 125 | 125 | 125 | 125 | |
| 747 | 747 | 746 | 749 | 757 | |
| 300 | 750 | 837 | 750 | 650 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 1.172 | 1.622 | 1.708 | 1.624 | 1.532 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
| 17 | 7 | 1 | 5 | 22 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| 0 | — | — | — | — | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 0 | — | — | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 0 | — | — | — | — | |
| 146 | 112 | 6 | — | — | |
| 61 | 0 | — | — | — | |
| 25 | 10 | 51 | 33 | 62 | |
| 155 | 228 | 476 | 208 | 95 | |
| 331 | 422 | 226 | 223 | 394 | |
| 312 | 297 | 510 | 403 | 397 | |
| 1.142 | 1.099 | 1.373 | 1.576 | 1.951 | |
| 1.142 | 1.099 | 1.373 | 1.576 | 1.951 | |
| ANDET | |||||
| — | 6 | 6 | 5 | 7 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (3.505) og "Passiver i alt" (1.951) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.