Virksomheder › TERMANSEN HOLDING, VARDE ApS
TERMANSEN HOLDING, VARDE ApS
CVR 32365663Navervej 11, 6800 Varde
I DRIFTAPSIkke-finansielle holdingselskaberVarde
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › TERMANSEN HOLDING, VARDE ApS
Navervej 11, 6800 Varde
Nøgletallene er fra perioden 2022-12 (01.01.2022 – 31.12.2022).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2018-12 | 2019-12 | 2020-12 | 2021-12 | 2022-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2018 | 01.01.2019 | 01.01.2020 | 01.01.2021 | 01.01.2022 |
Sluttdato | 31.12.2018 | 31.12.2019 | 31.12.2020 | 31.12.2021 | 31.12.2022 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
Personaleomkostninger | — | — | — | — | — |
Afskrivninger | — | — | — | — | — |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -5 | — | 0 | 0 | — | |
| 1 | 1 | — | — | — | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 276 | -645 | 323 | 713 | 246 | |
| -10 | -16 | -9 | -39 | -39 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 266 | -661 | 314 | 674 | 246 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Materielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 3.468 | 2.687 | 2.931 | 3.437 | 3.628 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
| 87 | 62 | 50 | 29 | 29 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 83 | 140 | 1 | 1 | 414 | |
| 2.762 | 2.808 | 2.958 | 3.660 | 4.143 | |
| 6.230 | 5.495 | 5.889 | 7.097 | 7.771 | |
| 125 | 125 | 125 | 125 | 125 | |
| 2.787 | 2.795 | 2.753 | 2.806 | 2.513 | |
| — | — | — | — | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 6.067 | 5.295 | 5.496 | 6.056 | 6.302 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
Hensættelser i alt | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
| — | — | 194 | 893 | 1.439 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| 55 | 90 | 86 | 34 | 29 | |
Varekreditorer | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
| 163 | 200 | 393 | 1.042 | 1.469 | |
| 163 | 200 | 393 | 1.042 | 1.469 | |
| ANDET | |||||
| — | — | — | — | — | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (7.771) og "Passiver i alt" (1.469) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.