Virksomheder › Studenterkilden ApS
Studenterkilden ApS
CVR 32787010Ryttergårdsvej 116, 3520 Farum
I DRIFTAPSCatering på kontrakt og andre restaurationsaktiviteterFuresø
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Studenterkilden ApS
Ryttergårdsvej 116, 3520 Farum
Nøgletallene er fra perioden 2024-12 (01.01.2024 – 31.12.2024).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2020-12 | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2020 | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 |
Sluttdato | 31.12.2020 | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 1.243 | 2.564 | 2.659 | 2.623 | 2.425 | |
| -1.092 | -1.753 | -1.880 | -1.972 | -2.037 | |
| -433 | -620 | -626 | -220 | -17 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -282 | 191 | 153 | 431 | 371 | |
| — | — | — | — | — | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| -279 | 196 | 170 | 471 | 400 | |
| — | — | — | -104 | -90 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| -213 | 148 | 132 | 368 | 310 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 1.424 | 833 | 244 | 23 | 6 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 1.424 | 833 | 244 | 23 | 6 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 1.524 | 933 | 344 | 123 | 129 | |
| 69 | 102 | 145 | 232 | 192 | |
| 78 | 10 | 187 | 27 | 105 | |
| 927 | 2.086 | 2.610 | 2.985 | 2.946 | |
| 27 | 315 | 0 | — | 0 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 213 | 287 | 320 | 161 | 162 | |
| 1.502 | 2.863 | 3.430 | 3.568 | 3.600 | |
| 3.027 | 3.797 | 3.774 | 3.692 | 3.729 | |
| 80 | 80 | 80 | 80 | 80 | |
| 2.084 | 2.232 | 2.364 | 2.732 | 3.042 | |
| — | — | — | — | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 2.164 | 2.312 | 2.444 | 2.812 | 3.122 | |
| 100 | 49 | 126 | 130 | 100 | |
| — | — | — | — | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 35 | 35 | 36 | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 35 | 35 | 36 | 37 | 38 | |
| 0 | — | — | — | — | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
| 133 | 103 | 269 | 201 | 162 | |
| 593 | 1.186 | 792 | — | — | |
| 828 | 1.450 | 1.294 | 843 | 569 | |
| 862 | 1.485 | 1.329 | 880 | 607 | |
| ANDET | |||||
| 3 | 4 | 4 | 5 | 5 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (3.729) og "Passiver i alt" (607) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.