Virksomheder › Studenterkilden ApS
Studenterkilden ApS
CVR 32787010Ryttergårdsvej 116, 3520 Farum
I DRIFTAPSCatering på kontrakt og andre restaurationsaktiviteterFuresø
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Studenterkilden ApS
Ryttergårdsvej 116, 3520 Farum
Nøgletallene er fra perioden 2022-12 (01.01.2022 – 31.12.2022).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2018-12 | 2019-12 | 2020-12 | 2021-12 | 2022-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2018 | 01.01.2019 | 01.01.2020 | 01.01.2021 | 01.01.2022 |
Sluttdato | 31.12.2018 | 31.12.2019 | 31.12.2020 | 31.12.2021 | 31.12.2022 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 2.591 | -64 | 1.243 | 2.564 | 2.659 | |
| -69 | -243 | -1.092 | -1.753 | -1.880 | |
| -14 | -18 | -433 | -620 | -626 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 2.508 | -325 | -282 | 191 | 153 | |
| — | — | — | — | — | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 2.557 | -288 | -279 | 196 | 170 | |
| — | — | — | — | — | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 2.012 | -243 | -213 | 148 | 132 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 41 | 23 | 1.424 | 833 | 244 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 41 | 23 | 1.424 | 833 | 244 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 41 | 23 | 1.524 | 933 | 344 | |
| — | — | 69 | 102 | 145 | |
| 0 | — | 78 | 10 | 187 | |
| 3.502 | 3.252 | 927 | 2.086 | 2.610 | |
| 40 | 0 | 27 | 315 | 0 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 22 | 76 | 213 | 287 | 320 | |
| 3.577 | 3.384 | 1.502 | 2.863 | 3.430 | |
| 3.618 | 3.407 | 3.027 | 3.797 | 3.774 | |
| 80 | 80 | 80 | 80 | 80 | |
| 2.518 | 2.297 | 2.084 | 2.232 | 2.364 | |
| 225 | 0 | — | — | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 2.823 | 2.377 | 2.164 | 2.312 | 2.444 | |
| 9 | 54 | 100 | 49 | 126 | |
| — | — | — | — | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | — | 35 | 35 | 36 | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| — | — | 35 | 35 | 36 | |
| 779 | 987 | 0 | — | — | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| 0 | — | — | — | — | |
| 4 | 5 | 133 | 103 | 269 | |
| 12 | 37 | 593 | 1.186 | 792 | |
| 795 | 1.029 | 828 | 1.450 | 1.294 | |
| 795 | 1.029 | 862 | 1.485 | 1.329 | |
| ANDET | |||||
| 0 | 1 | 3 | 4 | 4 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (3.774) og "Passiver i alt" (1.329) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.