Virksomheder › CS AUTO ApS
CS AUTO ApS
CVR 33040326Bovvej 27, A, 6330 Padborg
OPLØSTEFTERSPALTNINGAPSReparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n.Aabenraa
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › CS AUTO ApS
Bovvej 27, A, 6330 Padborg
Nøgletallene er fra perioden 2022-12 (01.01.2022 – 31.12.2022).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2018-12 | 2019-12 | 2020-12 | 2021-12 | 2022-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2018 | 01.01.2019 | 01.01.2020 | 01.01.2021 | 01.01.2022 |
Sluttdato | 31.12.2018 | 31.12.2019 | 31.12.2020 | 31.12.2021 | 31.12.2022 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 4.299 | 5.078 | 5.399 | 5.235 | 6.188 | |
| -2.714 | -3.236 | -3.656 | -3.801 | -4.653 | |
| -749 | -906 | -1.128 | -1.089 | -1.082 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 836 | 936 | 614 | 346 | 453 | |
| — | — | — | 1 | 11 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 642 | 682 | 394 | 190 | 266 | |
| — | — | — | — | — | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 503 | 531 | 305 | 147 | 232 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 2.060 | 2.010 | 1.890 | 1.770 | 1.651 | |
| 2.604 | 4.260 | 4.838 | 2.455 | 5.444 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 4.665 | 6.270 | 6.728 | 4.225 | 7.094 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 4.665 | 6.270 | 6.728 | 4.225 | 7.100 | |
| 90 | 87 | 68 | 65 | 75 | |
| 1.005 | 1.290 | 683 | 794 | 859 | |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 103 | 116 | 97 | 99 | 151 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 41 | 18 | 261 | 852 | 51 | |
| 1.264 | 1.532 | 1.133 | 1.852 | 1.272 | |
| 5.929 | 7.802 | 7.861 | 6.077 | 8.372 | |
| 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | |
| 1.055 | 1.475 | 1.667 | 1.744 | 1.906 | |
| 34 | 111 | 113 | 70 | 70 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 1.189 | 1.686 | 1.880 | 1.914 | 2.076 | |
| — | — | — | — | — | |
| 75 | 160 | 201 | 203 | 236 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| 889 | 2.006 | 1.431 | 890 | 2.556 | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 2.450 | 3.513 | 2.991 | 2.003 | 4.075 | |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 565 | 797 | 769 | 677 | 772 | |
| 349 | 285 | 0 | — | 6 | |
| 57 | 64 | 35 | 15 | 0 | |
| 749 | 683 | 466 | 625 | 480 | |
| 495 | 613 | 1.520 | 641 | 727 | |
| 2.215 | 2.442 | 2.789 | 1.957 | 1.985 | |
| 4.665 | 5.955 | 5.780 | 3.961 | 6.060 | |
| ANDET | |||||
| 9 | 12 | 11 | 12 | 12 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (8.372) og "Passiver i alt" (6.060) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 8.372 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.