Virksomheder › CS AUTO ApS
CS AUTO ApS
CVR 33040326Bovvej 27, A, 6330 Padborg
OPLØSTEFTERSPALTNINGAPSReparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n.Aabenraa
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › CS AUTO ApS
Bovvej 27, A, 6330 Padborg
Nøgletallene er fra perioden 2021-12 (01.01.2021 – 31.12.2021).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2017-12 | 2018-12 | 2019-12 | 2020-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2017 | 01.01.2018 | 01.01.2019 | 01.01.2020 | 01.01.2021 |
Sluttdato | 31.12.2017 | 31.12.2018 | 31.12.2019 | 31.12.2020 | 31.12.2021 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 3.856 | 4.299 | 5.078 | 5.399 | 5.235 | |
| -2.628 | -2.714 | -3.236 | -3.656 | -3.801 | |
| -683 | -749 | -906 | -1.128 | -1.089 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 545 | 836 | 936 | 614 | 346 | |
| — | — | — | — | 1 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 363 | 642 | 682 | 394 | 190 | |
| — | — | — | — | — | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 284 | 503 | 531 | 305 | 147 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 2.177 | 2.060 | 2.010 | 1.890 | 1.770 | |
| 2.010 | 2.604 | 4.260 | 4.838 | 2.455 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 4.186 | 4.665 | 6.270 | 6.728 | 4.225 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 4.186 | 4.665 | 6.270 | 6.728 | 4.225 | |
| 90 | 90 | 87 | 68 | 65 | |
| 554 | 1.005 | 1.290 | 683 | 794 | |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 89 | 103 | 116 | 97 | 99 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 25 | 41 | 18 | 261 | 852 | |
| 830 | 1.264 | 1.532 | 1.133 | 1.852 | |
| 5.016 | 5.929 | 7.802 | 7.861 | 6.077 | |
| 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | |
| 586 | 1.055 | 1.475 | 1.667 | 1.744 | |
| — | 34 | 111 | 113 | 70 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 686 | 1.189 | 1.686 | 1.880 | 1.914 | |
| 0 | — | — | — | — | |
| 28 | 75 | 160 | 201 | 203 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| 770 | 889 | 2.006 | 1.431 | 890 | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 2.145 | 2.450 | 3.513 | 2.991 | 2.003 | |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 555 | 565 | 797 | 769 | 677 | |
| 536 | 349 | 285 | 0 | — | |
| — | 57 | 64 | 35 | 15 | |
| 621 | 749 | 683 | 466 | 625 | |
| 445 | 495 | 613 | 1.520 | 641 | |
| 2.157 | 2.215 | 2.442 | 2.789 | 1.957 | |
| 4.302 | 4.665 | 5.955 | 5.780 | 3.961 | |
| ANDET | |||||
| 9 | 9 | 12 | 11 | 12 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (6.077) og "Passiver i alt" (3.961) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 6.077 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.