Virksomheder › CS AUTO ApS
CS AUTO ApS
CVR 33040326Bovvej 27, A, 6330 Padborg
OPLØSTEFTERSPALTNINGAPSReparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n.Aabenraa
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › CS AUTO ApS
Bovvej 27, A, 6330 Padborg
Nøgletallene er fra perioden 2020-12 (01.01.2020 – 31.12.2020).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2016-12 | 2017-12 | 2018-12 | 2019-12 | 2020-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2016 | 01.01.2017 | 01.01.2018 | 01.01.2019 | 01.01.2020 |
Sluttdato | 31.12.2016 | 31.12.2017 | 31.12.2018 | 31.12.2019 | 31.12.2020 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 4.939 | 3.856 | 4.299 | 5.078 | 5.399 | |
| -4.356 | -2.628 | -2.714 | -3.236 | -3.656 | |
| -861 | -683 | -749 | -906 | -1.128 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -279 | 545 | 836 | 936 | 614 | |
| 0 | — | — | — | — | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| -612 | 363 | 642 | 682 | 394 | |
| — | — | — | — | — | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| -469 | 284 | 503 | 531 | 305 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 2.192 | 2.177 | 2.060 | 2.010 | 1.890 | |
| 2.136 | 2.010 | 2.604 | 4.260 | 4.838 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 4.328 | 4.186 | 4.665 | 6.270 | 6.728 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 4.328 | 4.186 | 4.665 | 6.270 | 6.728 | |
| 225 | 90 | 90 | 87 | 68 | |
| 723 | 554 | 1.005 | 1.290 | 683 | |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 191 | 89 | 103 | 116 | 97 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 48 | 25 | 41 | 18 | 261 | |
| 1.275 | 830 | 1.264 | 1.532 | 1.133 | |
| 5.603 | 5.016 | 5.929 | 7.802 | 7.861 | |
| 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | |
| 303 | 586 | 1.055 | 1.475 | 1.667 | |
| — | — | 34 | 111 | 113 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 403 | 686 | 1.189 | 1.686 | 1.880 | |
| 52 | 0 | — | — | — | |
| 0 | 28 | 75 | 160 | 201 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| 1.371 | 770 | 889 | 2.006 | 1.431 | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 2.926 | 2.145 | 2.450 | 3.513 | 2.991 | |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 666 | 555 | 565 | 797 | 769 | |
| 295 | 536 | 349 | 285 | 0 | |
| — | — | 57 | 64 | 35 | |
| 572 | 621 | 749 | 683 | 466 | |
| 741 | 445 | 495 | 613 | 1.520 | |
| 2.274 | 2.157 | 2.215 | 2.442 | 2.789 | |
| 5.200 | 4.302 | 4.665 | 5.955 | 5.780 | |
| ANDET | |||||
| 14 | 9 | 9 | 12 | 11 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (7.861) og "Passiver i alt" (5.780) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 7.861 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.