Virksomheder › CPP ApS
CPP ApS
CVR 33392273Mosevej 12, A, 4700 Næstved
I DRIFTAPSEngroshandel med parfumerivarer og kosmetikNæstved
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Balancesum
10.765' DKK
Aktiver i alt, 1.000 kr. · 2021-12
Årets resultat
1.903' DKK
1.000 kr. · 2021-12
Egenkapital
3.587' DKK
1.000 kr. · 2021-12
Kortfristet gæld i alt
6.972' DKK
1.000 kr. · 2021-12
Nøgletallene er fra perioden 2021-12 (01.01.2021 – 31.12.2021).
Viser 5–9 af 10 perioder med tal, nyeste først · øverst viste periode løber 01.01.2021 – 31.12.2021
Regnskabstal — CVR's standardopstilling
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2017-12 | 2018-12 | 2019-12 | 2020-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2017 | 01.01.2018 | 01.01.2019 | 01.01.2020 | 01.01.2021 |
Sluttdato | 31.12.2017 | 31.12.2018 | 31.12.2019 | 31.12.2020 | 31.12.2021 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 1.370 | 1.494 | 1.349 | 2.761 | 3.595 | |
| -823 | -833 | -840 | -865 | -1.058 | |
| — | -6 | -46 | -105 | -74 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 546 | 656 | 463 | 1.791 | 2.463 | |
| 5 | 15 | 7 | 53 | 47 | |
| -53 | — | — | — | — | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 498 | 616 | 450 | 1.813 | 2.455 | |
| — | -146 | -105 | -404 | -552 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 374 | 471 | 345 | 1.409 | 1.903 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | 138 | 92 | 0 | — | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| — | — | — | 358 | 284 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | — | — | 358 | 284 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| — | 168 | 122 | 387 | 313 | |
| 966 | 1.101 | 961 | 2.556 | 3.273 | |
| 1.417 | 1.674 | 1.340 | 2.339 | 3.995 | |
| 6 | 16 | 37 | 125 | 377 | |
| 120 | 138 | 143 | 369 | 54 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 2 | 2 | 2 | 2 | 2.753 | |
| 2.524 | 2.939 | 2.483 | 5.391 | 10.452 | |
| 2.524 | 3.107 | 2.605 | 5.778 | 10.765 | |
| 80 | 80 | 80 | 80 | 89 | |
| 471 | 727 | 1.115 | 1.596 | 3.499 | |
| 50 | 100 | 0 | — | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 601 | 1.022 | 1.267 | 1.676 | 3.587 | |
| 6 | 0 | — | — | — | |
| — | 25 | 15 | 10 | 9 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| 247 | 177 | 117 | 309 | 197 | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | — | 18 | 0 | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 247 | 177 | 134 | 309 | 197 | |
| 1 | — | — | — | — | |
| 50 | 60 | 60 | 135 | 120 | |
| 610 | 770 | 149 | 507 | 30 | |
| 121 | — | — | — | — | |
| 167 | 138 | 321 | 528 | 1.878 | |
| 705 | 800 | 654 | 2.204 | 4.642 | |
| 1.675 | 1.882 | 1.189 | 3.783 | 6.972 | |
| 1.922 | 2.059 | 1.323 | 4.092 | 7.169 | |
| ANDET | |||||
| 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (10.765) og "Passiver i alt" (7.169) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 10.765 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.
