Virksomheder › TANDPROTETIKEREN, VALBY ApS
TANDPROTETIKEREN, VALBY ApS
CVR 33496907Spinderigade 5, 2500 Valby
I DRIFTAPSTandlægers aktiviteterKøbenhavn
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › TANDPROTETIKEREN, VALBY ApS
Spinderigade 5, 2500 Valby
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 3.314 | 3.376 | 2.474 | 3.570 | 3.909 | |
| -1.711 | -2.190 | -1.625 | -1.918 | -2.240 | |
| -180 | -93 | -75 | -88 | -73 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 1.422 | 1.093 | 774 | 1.564 | 1.596 | |
| 0 | 1 | — | 0 | 1 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 1.420 | 1.091 | 772 | 1.564 | 1.598 | |
| -312 | -232 | -167 | -344 | -351 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 1.107 | 860 | 606 | 1.220 | 1.246 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | 0 | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 338 | 395 | 393 | 334 | 285 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 436 | 469 | 443 | 359 | 287 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 448 | 481 | 490 | 406 | 336 | |
| 97 | 100 | 94 | 45 | 41 | |
| 715 | 440 | 541 | 485 | 401 | |
| 742 | 7 | 771 | 313 | 1.069 | |
| 281 | 190 | 97 | 109 | 110 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 8 | 103 | 43 | 362 | 294 | |
| 1.842 | 839 | 1.547 | 1.314 | 1.915 | |
| 2.290 | 1.321 | 2.037 | 1.720 | 2.251 | |
| 80 | 80 | 80 | 80 | 80 | |
| 0 | 6 | 26 | 10 | 257 | |
| 860 | 600 | 1.200 | 1.000 | 1.000 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 940 | 686 | 1.306 | 1.090 | 1.337 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
| 30 | 28 | 35 | 18 | 17 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 87 | 0 | — | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 87 | 0 | — | — | 0 | |
| — | 166 | 1 | 1 | 1 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Selskabsskat | — | — | — | — | — |
| 450 | 92 | 165 | 162 | 107 | |
| 488 | 177 | 163 | 136 | — | |
| 1.233 | 606 | 696 | 611 | 897 | |
| 1.320 | 606 | 696 | 611 | 897 | |
| ANDET | |||||
| 4 | 4 | 4 | 4 | 3 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (2.251) og "Passiver i alt" (897) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 2.251 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.