Virksomheder › TAILORMADE ApS
TAILORMADE ApS
CVR 33861230Høgevej 12, 3400 Hillerød
I DRIFTAPSComputerprogrammeringHillerød
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › TAILORMADE ApS
Høgevej 12, 3400 Hillerød
Nøgletallene er fra perioden 2024-12 (01.01.2024 – 31.12.2024).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2020-12 | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2020 | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 |
Sluttdato | 31.12.2020 | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
| — | — | — | — | — | |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 1.994 | 2.287 | 8.123 | 593 | 882 | |
| -2.003 | -2.033 | -896 | -634 | -658 | |
| 0 | — | — | — | — | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -9 | 169 | 7.227 | -40 | 224 | |
| 95 | 14 | 11 | 559 | 203 | |
| -8 | -4 | -1.280 | -38 | -661 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 78 | 179 | 5.958 | 212 | -233 | |
| -21 | -45 | -1.315 | -111 | -40 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 57 | 134 | 4.644 | 101 | -193 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | 27 | 27 | 27 | 27 | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | — | — | 63 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | — | — | 63 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 0 | 161 | 174 | 0 | 63 | |
| 112 | 691 | 0 | — | — | |
| 227 | 22 | 3 | 0 | 522 | |
| 164 | 275 | 531 | 461 | 1.031 | |
| 60 | 77 | 17 | 14 | 0 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 852 | 239 | 402 | 91 | 1.122 | |
| 1.591 | 1.321 | 6.682 | 5.565 | 4.986 | |
| 1.591 | 1.508 | 6.883 | 5.592 | 5.075 | |
| 80 | 80 | 80 | 80 | 80 | |
| 137 | 271 | 3.914 | 4.016 | 3.822 | |
| 0 | 0 | 1.000 | 0 | 0 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 217 | 351 | 4.994 | 4.096 | 3.902 | |
| 22 | 16 | 12 | 0 | 33 | |
Hensættelser i alt | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 113 | 0 | — | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 113 | 0 | — | — | 127 | |
| 93 | 92 | 136 | 1.042 | 672 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| — | 40 | 1.311 | 41 | 0 | |
| 49 | 123 | 123 | 54 | 4 | |
| 1.120 | 903 | 319 | 337 | — | |
| 1.262 | 1.158 | 1.889 | 1.497 | 1.046 | |
| 1.374 | 1.158 | 1.889 | 1.497 | 1.173 | |
| ANDET | |||||
| 3 | 3 | 1 | 1 | 1 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (5.075) og "Passiver i alt" (1.173) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.