Virksomheder › TAILORMADE ApS
TAILORMADE ApS
CVR 33861230Høgevej 12, 3400 Hillerød
I DRIFTAPSComputerprogrammeringHillerød
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › TAILORMADE ApS
Høgevej 12, 3400 Hillerød
Nøgletallene er fra perioden 2021-12 (01.01.2021 – 31.12.2021).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2017-12 | 2018-12 | 2019-12 | 2020-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2017 | 01.01.2018 | 01.01.2019 | 01.01.2020 | 01.01.2021 |
Sluttdato | 31.12.2017 | 31.12.2018 | 31.12.2019 | 31.12.2020 | 31.12.2021 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
| — | — | — | — | — | |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 1.923 | 1.418 | 1.418 | 1.994 | 2.287 | |
| -1.369 | -1.125 | -1.493 | -2.003 | -2.033 | |
| -79 | -158 | -79 | 0 | — | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 475 | 135 | -154 | -9 | 169 | |
| 6 | 10 | 12 | 95 | 14 | |
| -13 | -3 | -2 | -8 | -4 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| — | 141 | -144 | 78 | 179 | |
| -121 | -31 | -33 | -21 | -45 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 347 | 110 | -110 | 57 | 134 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | 27 | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 236 | 79 | 0 | 0 | 0 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 236 | 79 | 0 | 0 | 0 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 236 | 79 | 0 | 0 | 161 | |
| 10 | 10 | 27 | 112 | 691 | |
| 234 | 450 | 161 | 227 | 22 | |
| 60 | 0 | 200 | 164 | 275 | |
| — | 12 | 12 | 60 | 77 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 653 | 93 | 213 | 852 | 239 | |
| 1.014 | 698 | 761 | 1.591 | 1.321 | |
| 1.250 | 777 | 761 | 1.591 | 1.508 | |
| 80 | 80 | 80 | 80 | 80 | |
| 80 | 190 | 80 | 137 | 271 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 160 | 270 | 160 | 217 | 351 | |
| — | 22 | 47 | 22 | 16 | |
Hensættelser i alt | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | 113 | 0 | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| — | — | — | 113 | 0 | |
| 482 | 88 | 95 | 93 | 92 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| 105 | 53 | 0 | — | 40 | |
| — | — | 76 | 49 | 123 | |
| 504 | 367 | 431 | 1.120 | 903 | |
| 1.091 | 507 | 602 | 1.262 | 1.158 | |
| 1.091 | 507 | 602 | 1.374 | 1.158 | |
| ANDET | |||||
| — | — | 3 | 3 | 3 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (1.508) og "Passiver i alt" (1.158) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.