Virksomheder › PFA CC Properties VIII Holding ApS
PFA CC Properties VIII Holding ApS
CVR 34616205Sundkrogsgade 4, 2100 København Ø
I DRIFTAPSIkke-finansielle holdingselskaberKøbenhavn
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › PFA CC Properties VIII Holding ApS
Sundkrogsgade 4, 2100 København Ø
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
| — | — | 0 | 0 | — | |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
Bruttofortjeneste | — | — | — | — | — |
Personaleomkostninger | — | — | — | — | — |
Afskrivninger | — | — | — | — | — |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 12.523 | -6.544 | -15.247 | 1.654 | 9.415 | |
| 3 | 0 | — | — | — | |
| — | — | — | — | — | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 12.526 | -6.547 | -15.261 | 1.638 | 9.403 | |
| 0 | 0 | — | — | 0 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 12.526 | -6.547 | -15.261 | 1.638 | 9.403 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Materielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 142.045 | 133.530 | 118.315 | 119.996 | 129.441 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser | — | — | — | — | — |
| 0 | — | — | — | — | |
| — | — | — | — | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
Likvide midler | — | — | — | — | — |
| 0 | — | — | — | — | |
| 142.045 | 133.530 | 118.315 | 119.996 | 129.441 | |
| 10.000 | 10.000 | 10.000 | 10.000 | 10.000 | |
| 54.147 | 56.114 | 56.069 | 56.026 | 54.483 | |
| 2.000 | 0 | — | — | 1.500 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 141.742 | 133.195 | 117.934 | 119.572 | 128.975 | |
| — | — | — | — | — | |
Hensættelser i alt | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
| 303 | 336 | 381 | 424 | 466 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Selskabsskat | — | — | — | — | — |
Varekreditorer | — | — | — | — | — |
| 0 | — | — | — | — | |
| 303 | 336 | 381 | 424 | 466 | |
| 303 | 336 | 381 | 424 | 466 | |
| ANDET | |||||
| 0 | 0 | — | — | 0 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (129.441) og "Passiver i alt" (466) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.