Virksomheder › BS GROUP ApS
BS GROUP ApS
CVR 34720177Grevindevej 5, 4682 Tureby
I DRIFTAPSTømrer- og bygningssnedkeraktiviteterKøge
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › BS GROUP ApS
Grevindevej 5, 4682 Tureby
Nøgletallene er fra perioden 2023-09 (01.10.2022 – 30.09.2023).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2019-09 | 2020-09 | 2021-09 | 2022-09 | 2023-09 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.10.2018 | 01.10.2019 | 01.10.2020 | 01.10.2021 | 01.10.2022 |
Sluttdato | 30.09.2019 | 30.09.2020 | 30.09.2021 | 30.09.2022 | 30.09.2023 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 77 | 78 | 869 | 182 | 277 | |
Personaleomkostninger | — | — | — | — | — |
| -15 | -29 | -24 | -44 | -47 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 62 | 48 | 845 | 138 | 230 | |
| 1 | 1 | 1 | 4 | 0 | |
| -34 | — | -27 | — | — | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 2 | -34 | 803 | 41 | 71 | |
| — | — | — | — | -16 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| -1 | -23 | 615 | 33 | 56 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 1.861 | 1.884 | 2.725 | 2.898 | 2.851 | |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 1.861 | 1.884 | 2.725 | 2.898 | 2.851 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 1.861 | 1.884 | 2.725 | 2.898 | 2.851 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
| 4 | 2 | 0 | 0 | 0 | |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | — | 15 | — | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 0 | 3 | 409 | 278 | 237 | |
| 15 | 225 | 443 | 306 | 273 | |
| 1.876 | 2.109 | 3.169 | 3.203 | 3.124 | |
| 80 | 80 | 80 | 80 | 80 | |
| 41 | 18 | 33 | 66 | 121 | |
| — | — | 600 | 0 | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 121 | 98 | 713 | 146 | 201 | |
| — | 210 | 7 | 15 | 24 | |
| — | — | — | — | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 555 | 706 | 470 | 435 | 412 | |
| 537 | 589 | 910 | 1.203 | 1.156 | |
| 32 | 40 | 40 | — | — | |
| 6 | 0 | — | — | — | |
| — | — | — | — | — | |
| — | — | — | — | 8 | |
| 588 | 631 | 1.002 | 1.227 | — | |
| 1.200 | 1.305 | 1.986 | 2.622 | 2.510 | |
| 1.755 | 2.011 | 2.456 | 3.058 | 2.923 | |
| ANDET | |||||
| — | — | — | 1 | 0 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (3.124) og "Passiver i alt" (2.923) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.