Virksomheder › FAJ SPORT ApS
FAJ SPORT ApS
CVR 34731578Tornemarksvej 9, 4700 Næstved
Telefon 30480304E-mail fajsport@gmail.com
I DRIFTAPSDrift af fitnesscentreNæstved
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › FAJ SPORT ApS
Tornemarksvej 9, 4700 Næstved
Telefon 30480304E-mail fajsport@gmail.com
Nøgletallene er fra perioden 2023-12 (01.01.2023 – 31.12.2023).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2019-12 | 2020-12 | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2019 | 01.01.2020 | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 |
Sluttdato | 31.12.2019 | 31.12.2020 | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 3.959 | 3.348 | 2.631 | 2.248 | 2.471 | |
| -1.553 | -1.493 | -1.505 | -1.528 | -1.585 | |
| -565 | -541 | -411 | -410 | -374 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 1.841 | 1.314 | 715 | 171 | 475 | |
| — | — | 15 | 2 | 1 | |
| — | — | — | — | — | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 1.794 | 1.229 | 726 | 162 | 470 | |
| — | — | — | -36 | -104 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 1.398 | 948 | 567 | 126 | 366 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 1.762 | 1.413 | 1.109 | 842 | 560 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 2.432 | 1.977 | 1.566 | 1.194 | 863 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 2.671 | 2.216 | 1.808 | 1.439 | 1.113 | |
| 135 | 124 | 86 | 116 | 81 | |
Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
| 12 | 79 | 49 | 42 | 103 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 1.319 | 573 | 680 | 687 | 1.405 | |
| — | — | — | — | 1.594 | |
| 4.140 | 2.995 | 2.625 | 2.314 | 2.707 | |
| 80 | 80 | 80 | 80 | 80 | |
| 879 | 1.027 | 1.293 | 1.300 | 965 | |
| 1.000 | 800 | 300 | 120 | 700 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 1.959 | 1.907 | 1.673 | 1.500 | 1.745 | |
| — | — | — | — | — | |
| 126 | 115 | 106 | 84 | 49 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| 650 | 0 | — | — | — | |
| — | — | — | — | — | |
| 12 | 89 | 0 | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 662 | 89 | 0 | — | — | |
| — | — | — | — | — | |
| 200 | — | — | — | — | |
| — | 0 | — | — | — | |
| 365 | 292 | 168 | 58 | 139 | |
| 60 | 42 | 65 | 103 | 52 | |
| — | 503 | 356 | — | — | |
| 1.393 | 884 | 846 | 731 | 912 | |
| 2.055 | 973 | 846 | 731 | 912 | |
| ANDET | |||||
| 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (2.707) og "Passiver i alt" (912) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.