Virksomheder › SPANVALL ApS
SPANVALL ApS
CVR 35661492Hareskovvej 17, I, 4400 Kalundborg
I DRIFTAPSEngroshandel med korn, uforarbejdet tobak, såsæd og foderstofferKalundborg
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › SPANVALL ApS
Hareskovvej 17, I, 4400 Kalundborg
Nøgletallene er fra perioden 2024-12 (01.01.2024 – 31.12.2024).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2020-12 | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2020 | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 |
Sluttdato | 31.12.2020 | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 7.150 | 5.350 | 12.713 | 18.590 | 8.452 | |
| -4.690 | -4.850 | -5.547 | -6.627 | -7.198 | |
| -143 | -170 | -132 | -1.150 | -3.142 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| — | 330 | 7.035 | 10.813 | -1.888 | |
| 0 | — | 190 | 761 | 484 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 2.117 | 153 | 7.044 | 11.403 | 3.750 | |
| -469 | -33 | -1.555 | -3.739 | -397 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 1.647 | 119 | 5.489 | 7.664 | 4.147 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| — | 2.121 | 2.078 | 2.035 | 1.992 | |
| 423 | 270 | 182 | 14.209 | 11.111 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 423 | 2.392 | 2.260 | 16.245 | 13.103 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 482 | 2.457 | 2.319 | 16.320 | 13.170 | |
| 394 | 360 | 683 | 1.053 | 296 | |
| 5.319 | 5.591 | 4.452 | 3.768 | 13.148 | |
| — | — | 1.074 | 5.581 | 7.954 | |
| 637 | 3.030 | 58 | 176 | 124 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 3.780 | 4.677 | 5.692 | 974 | 3.839 | |
| 10.623 | 13.990 | 19.221 | 11.583 | 25.516 | |
| 11.106 | 16.447 | 21.540 | 27.904 | 38.686 | |
| 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | |
| 5.174 | 5.294 | 10.783 | 18.446 | 22.594 | |
| 400 | 0 | — | — | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 5.624 | 5.344 | 10.833 | 18.496 | 22.644 | |
| 222 | 180 | 186 | 0 | — | |
| — | — | — | 416 | 19 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| 0 | — | — | — | — | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 0 | — | — | — | — | |
| 347 | 669 | 436 | 337 | 2.626 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| 41 | 0 | 134 | 221 | 5.057 | |
| 480 | 0 | 1.561 | 3.138 | 0 | |
| 2.126 | 6.193 | 6.349 | 2.688 | 6.268 | |
| 2.454 | 4.241 | 2.228 | — | — | |
| 5.481 | 11.103 | 10.708 | 8.992 | 16.024 | |
| 5.481 | 11.103 | 10.708 | 8.992 | 16.024 | |
| ANDET | |||||
| 13 | 12 | 16 | 17 | 15 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (38.686) og "Passiver i alt" (16.024) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.