Virksomheder › SPANVALL ApS
SPANVALL ApS
CVR 35661492Hareskovvej 17, I, 4400 Kalundborg
I DRIFTAPSEngroshandel med korn, uforarbejdet tobak, såsæd og foderstofferKalundborg
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › SPANVALL ApS
Hareskovvej 17, I, 4400 Kalundborg
Nøgletallene er fra perioden 2023-12 (01.01.2023 – 31.12.2023).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2019-12 | 2020-12 | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2019 | 01.01.2020 | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 |
Sluttdato | 31.12.2019 | 31.12.2020 | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 7.844 | 7.150 | 5.350 | 12.713 | 18.590 | |
| -5.279 | -4.690 | -4.850 | -5.547 | -6.627 | |
| -123 | -143 | -170 | -132 | -1.150 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 2.441 | — | 330 | 7.035 | 10.813 | |
| 167 | 0 | — | 190 | 761 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 2.492 | 2.117 | 153 | 7.044 | 11.403 | |
| -525 | -469 | -33 | -1.555 | -3.739 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 1.967 | 1.647 | 119 | 5.489 | 7.664 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| — | — | 2.121 | 2.078 | 2.035 | |
| 373 | 423 | 270 | 182 | 14.209 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 373 | 423 | 2.392 | 2.260 | 16.245 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 449 | 482 | 2.457 | 2.319 | 16.320 | |
| 330 | 394 | 360 | 683 | 1.053 | |
| 8.729 | 5.319 | 5.591 | 4.452 | 3.768 | |
| 0 | — | — | 1.074 | 5.581 | |
| — | 637 | 3.030 | 58 | 176 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 1.974 | 3.780 | 4.677 | 5.692 | 974 | |
| 11.329 | 10.623 | 13.990 | 19.221 | 11.583 | |
| 11.777 | 11.106 | 16.447 | 21.540 | 27.904 | |
| 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | |
| 3.927 | 5.174 | 5.294 | 10.783 | 18.446 | |
| 400 | 400 | 0 | — | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 4.377 | 5.624 | 5.344 | 10.833 | 18.496 | |
| 211 | 222 | 180 | 186 | 0 | |
| — | — | — | — | 416 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| 43 | 0 | — | — | — | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 43 | 0 | — | — | — | |
| 121 | 347 | 669 | 436 | 337 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| 51 | 41 | 0 | 134 | 221 | |
| 602 | 480 | 0 | 1.561 | 3.138 | |
| 4.868 | 2.126 | 6.193 | 6.349 | 2.688 | |
| 1.639 | 2.454 | 4.241 | 2.228 | — | |
| 7.357 | 5.481 | 11.103 | 10.708 | 8.992 | |
| 7.400 | 5.481 | 11.103 | 10.708 | 8.992 | |
| ANDET | |||||
| 12 | 13 | 12 | 16 | 17 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (27.904) og "Passiver i alt" (8.992) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.