Virksomheder › SCANDIA TRAFIKSKOLE ApS
SCANDIA TRAFIKSKOLE ApS
CVR 35667482Søndre Fasanvej 18, B, 2000 Frederiksberg
I DRIFTAPSDrift af køreskolerFrederiksberg
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › SCANDIA TRAFIKSKOLE ApS
Søndre Fasanvej 18, B, 2000 Frederiksberg
Nøgletallene er fra perioden 2025-06 (01.07.2024 – 30.06.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-06 | 2022-06 | 2023-06 | 2024-06 | 2025-06 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.07.2020 | 01.07.2021 | 01.07.2022 | 01.07.2023 | 01.07.2024 |
Sluttdato | 30.06.2021 | 30.06.2022 | 30.06.2023 | 30.06.2024 | 30.06.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
| — | — | — | — | — | |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 816 | 6 | 342 | 258 | 344 | |
| -400 | -462 | -444 | -195 | -284 | |
| -35 | -26 | 0 | 0 | -19 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 393 | -482 | -102 | 64 | 41 | |
| 12 | 12 | — | — | — | |
| — | -29 | -0 | 0 | 0 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 393 | -511 | -102 | 64 | 41 | |
| -85 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 307 | -511 | -102 | 64 | 41 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 104 | 78 | 78 | 78 | 58 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 104 | 78 | 78 | 78 | 58 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 104 | 78 | 78 | 78 | 58 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser | — | — | — | — | — |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | 41 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 1.012 | 326 | 100 | 61 | 91 | |
| 1.012 | 326 | 100 | 61 | 131 | |
| 1.116 | 404 | 177 | 139 | 190 | |
| 80 | 80 | 80 | 80 | 80 | |
| 647 | 136 | 33 | -0 | 40 | |
| 55 | — | — | — | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 727 | 216 | 113 | 80 | 120 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
Hensættelser i alt | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| 147 | — | — | — | — | |
| 85 | 0 | 0 | — | — | |
| — | — | 39 | 0 | 0 | |
| 305 | 188 | — | — | — | |
| 390 | 188 | 64 | 59 | 69 | |
| 390 | 188 | 64 | 59 | 69 | |
| ANDET | |||||
Antal ansatte | — | — | — | — | — |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B, mikrovirksomhed |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (190) og "Passiver i alt" (69) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.