Virksomheder › SPF ApS
SPF ApS
CVR 35807845Mosevænget 13, 8920 Randers NV
OPLØSTEFTERFRIVILLIGLIKVIDATIONAPSIkke-finansielle holdingselskaberRanders
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › SPF ApS
Mosevænget 13, 8920 Randers NV
Nøgletallene er fra perioden 2023-04 (01.05.2022 – 30.04.2023).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2019-04 | 2020-04 | 2021-04 | 2022-04 | 2023-04 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.05.2018 | 01.05.2019 | 01.05.2020 | 01.05.2021 | 01.05.2022 |
Sluttdato | 30.04.2019 | 30.04.2020 | 30.04.2021 | 30.04.2022 | 30.04.2023 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 6 | -110 | -23 | -18 | -15 | |
| -125 | 0 | — | — | — | |
| -240 | 0 | — | — | — | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -359 | -110 | -23 | -18 | -15 | |
Finansielle indtægter | — | — | — | — | — |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| -2.107 | -1.451 | -490 | -375 | -362 | |
| — | — | — | — | -68 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| -2.023 | -1.367 | -424 | -308 | -294 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Materielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 2.481 | 1.464 | 1.331 | 1.318 | 1.324 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
| 107 | 0 | — | — | — | |
| — | — | — | — | — | |
| 0 | 31 | 0 | 0 | 0 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 210 | 23 | 114 | 161 | 212 | |
| 401 | 138 | 180 | 228 | 280 | |
| 2.883 | 1.602 | 1.511 | 1.546 | 1.604 | |
| 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | |
| -8.177 | -9.544 | -9.968 | -10.276 | -10.570 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| -8.127 | -9.494 | -9.918 | -10.226 | -10.520 | |
| — | — | — | — | — | |
Hensættelser i alt | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| 10.768 | 11.091 | 11.424 | 11.767 | 12.120 | |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 10.768 | 11.091 | 11.424 | 11.767 | 12.120 | |
| — | — | — | — | — | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Selskabsskat | — | — | — | — | — |
| 229 | 5 | 5 | 5 | 5 | |
| 12 | 0 | — | — | — | |
| 241 | 5 | 5 | 5 | 5 | |
| 11.009 | 11.096 | 11.429 | 11.772 | 12.125 | |
| ANDET | |||||
Antal ansatte | — | — | — | — | — |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (1.604) og "Passiver i alt" (12.125) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.