Virksomheder › SG HADERSLEV ApS
SG HADERSLEV ApS
CVR 36558482Fuglevangsvej 48, 8700 Horsens
OPLØSTEFTERFUSIONAPSDetailhandel med andre nye varerHorsens
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › SG HADERSLEV ApS
Fuglevangsvej 48, 8700 Horsens
Nøgletallene er fra perioden 2021-12 (01.01.2021 – 31.12.2021).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2017-12 | 2018-12 | 2019-12 | 2020-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2017 | 01.01.2018 | 01.01.2019 | 01.01.2020 | 01.01.2021 |
Sluttdato | 31.12.2017 | 31.12.2018 | 31.12.2019 | 31.12.2020 | 31.12.2021 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 1.141 | 1.030 | 743 | 912 | 1.320 | |
| -774 | -1.029 | -901 | -934 | -1.040 | |
| -149 | -149 | -149 | -64 | -33 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 218 | -148 | -306 | -87 | 247 | |
| 0 | — | — | 1 | 0 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 195 | -166 | -317 | -93 | 235 | |
| -43 | -36 | -70 | -21 | -53 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 152 | -130 | -248 | -73 | 182 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 134 | 76 | 18 | 0 | 633 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 362 | 213 | 64 | 0 | 633 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 362 | 213 | 64 | 0 | 633 | |
| 572 | 607 | 606 | 604 | 728 | |
Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser | — | — | — | — | — |
| 102 | 50 | 50 | 51 | 0 | |
| 61 | 54 | 60 | 131 | 882 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 390 | 252 | 178 | 7 | 741 | |
| 1.131 | 991 | 1.005 | 808 | 2.383 | |
| 1.493 | 1.204 | 1.069 | 808 | 3.016 | |
| 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | |
| 466 | 337 | 89 | 16 | 198 | |
| 100 | 0 | — | — | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 616 | 387 | 139 | 66 | 248 | |
| — | 22 | 0 | 11 | 0 | |
| 14 | 0 | 8 | 0 | 71 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 192 | 61 | 0 | 0 | — | |
| 0 | 0 | 313 | 364 | 703 | |
| 117 | 124 | 53 | 0 | — | |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
| 248 | 450 | 412 | 26 | 1.563 | |
| 260 | 182 | 143 | 336 | 431 | |
| 671 | 757 | 922 | 742 | 2.697 | |
| 863 | 818 | 922 | 742 | 2.697 | |
| ANDET | |||||
| 3 | 3 | 3 | 4 | 4 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (3.016) og "Passiver i alt" (2.697) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.