Virksomheder › ViSSEVASSE ApS
ViSSEVASSE ApS
CVR 36720344Oliefabriksvej 45, A, 2770 Kastrup
I DRIFTAPSIndustrielt design og modedesignTårnby
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › ViSSEVASSE ApS
Oliefabriksvej 45, A, 2770 Kastrup
Nøgletallene er fra perioden 2020-12 (01.01.2020 – 31.12.2020).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2016-12 | 2017-12 | 2018-12 | 2019-12 | 2020-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2016 | 01.01.2017 | 01.01.2018 | 01.01.2019 | 01.01.2020 |
Sluttdato | 31.12.2016 | 31.12.2017 | 31.12.2018 | 31.12.2019 | 31.12.2020 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 5.015 | 4.325 | 3.024 | 1.960 | 4.476 | |
| -3.171 | -3.222 | -3.622 | -3.533 | -3.000 | |
| -572 | -679 | -764 | -861 | -306 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 1.271 | 425 | -1.361 | -2.434 | 1.170 | |
| 15 | 23 | 35 | 1 | 1 | |
| -10 | -37 | -33 | -116 | -90 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 1.276 | 411 | -1.359 | -2.549 | 1.082 | |
| — | — | — | -125 | -191 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 991 | 314 | -1.063 | -2.423 | 1.273 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| 1.680 | 1.120 | 560 | 0 | 0 | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 1.680 | 1.120 | 1.157 | 517 | 371 | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 88 | 20 | 72 | 49 | 97 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 561 | 465 | 492 | 334 | 246 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 2.380 | 1.728 | 1.796 | 1.052 | 966 | |
| 952 | 1.581 | 1.805 | 1.413 | 1.379 | |
| 667 | 907 | 476 | 379 | 551 | |
| 896 | 420 | 317 | 0 | — | |
| 4 | 45 | 20 | 22 | 118 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 1.030 | 581 | 157 | 115 | 533 | |
| 3.692 | 3.553 | 3.124 | 2.149 | 2.859 | |
| 6.072 | 5.281 | 4.920 | 3.202 | 3.825 | |
| 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | |
| 3.156 | 3.470 | 1.941 | -420 | 984 | |
| 900 | 900 | — | — | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 4.106 | 3.520 | 2.457 | 33 | 1.306 | |
| — | — | — | — | 191 | |
| 393 | 270 | 119 | 0 | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| — | — | — | 89 | 81 | |
| — | — | — | 1.135 | 645 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | 159 | 708 | 664 | 20 | |
| 387 | 220 | 0 | 0 | — | |
| 272 | 101 | 300 | 360 | 406 | |
| 915 | 1.011 | 1.336 | — | — | |
| 1.573 | 1.490 | 2.345 | 3.080 | 2.439 | |
| 1.573 | 1.490 | 2.345 | 3.168 | 2.519 | |
| ANDET | |||||
| 6 | 7 | 9 | 7 | 6 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (3.825) og "Passiver i alt" (2.519) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.